23. listopadu 2020

Vinařství Václav a řada Supremus 2019

Po zkušenostech s loňským ročníkem mě zajímalo, jak pokračuje nově nastolená strategie vinařství. Změnily se názvy řad vín a já se rozhodl zaměřit se na tu vlajkovou (Supremus), která mě loni (téměř) minula. Jejím základním rysem je vinifikace na sudu. Vína jsou mladinká, sotva vylíhlá, ale pokud to v sobě mají… A nějak se mi sem „přimotala“ i dvě vína z řady Magister.

Proč? Důvod je jeasný a jde primárně o Frankovku. Ale na tu řada teprve přijde. Takže… základní informace o vinařství jsem sepsal už v dříve vydaném článku a dnes to bude hlavně o vínech. Třech bílých a dokonce čtyřech červených. Všechny jsou z tratě Díly v Kurdějově, tedy sprašovo-jílovité půdy. A kromě prvního jsou všechna vynifikovaná v barikových sudech.

Ryzlink „Magister“, mzv, 2019 (foto 1a)
Úvodní vzorek, „zavíňovací“. Zajímá mě, jak se projeví lepší ročník 2019 oproti minulému přehřátému. Vůně je intenzívní, plnější, mladinká a přesto vyvážená, nezaměnitelně ryzlinková, ovocná (citrusy, žluté plody, žlutá jablíčka), s florálními tóny, lehkým dotekem medu a minerální slaností. Chuť navazuje, přidává se citelnější slanost vkusně spojená s jemnou nasládlostí. Víno je velmi dobře postavené, suché a příjemně šťavnaté, přes svou mladost vyvážené s výborně integrovaným alkoholem (14 %), v těle plnější až plné, s delší perzistencí. Plnotučný Ryzlink s dobrou strukturou, na samostatné pití nebo jako průvodce k rybám a bílým masům, ustojí i smetanovou nebo máslovou omáčku. Cena na vinařství je 290 Kč.

Rulandské bílé „Supremus“, mzv, 2019 (foto 1b)
Tohle víno mě loni od „Václava“ bavilo asi nejvíc, tak jsem zvědavý. Vůně je výrazná, plná a intenzívní, mladá a srovnaná, minerálně-ovocná (citrusy, žluté a bílé tropické plody), s výraznou vanilkou, tóny jogurtu a lehce i mintu, a hlavně prolnutá ušlechtilým dřevem. Chuť dokonale navazuje. Víno je velmi dobře strukturované, ideálně šťavnaté a až na lehce vyšší alkohol harmonické, má plnější až plné tělo a delší až dlouhou perzistenci. Hodně svalnaté víno, podstatně plnější než loni (12 vs 13,5 % alc.), má stabilní průběh a pro našince možná až příliš velký vliv sudu (je třeba ho ve sklenici držet maximálně do 16 °C, pak už je dřevo příliš dominantní). V aktuální fázi ho vidím spíš jako průvodce do gastronomie (výtečný bude s uzeným lososem), ale až se za pár let dřevo lépe integruje, možná se dočkáme ještě většího překvapení. Cena na vinařství je 390 Kč.

Sauvignon Blanc, „Supremus“, mzv, 2019 (foto 2)
Pro české milovníky vína trochu netypický Sauvignon udělaný na kalech a použitých baricích (10 měsíců). Sbohem „kopřivy“… :-) Vůně je velmi plná a intenzívní, vyvážená, a přesto netradiční a zároveň zajímavá propojením ovoce (mandarinky a další citrusy, mango, liči, vyzrálý žlutý angrešt) s jemnou kořenitostí, nasládlostí vanilky a poměrně výraznými tóny kávy. Chuť na vůni dokonale navazuje, jen ovocná složka je výraznější. Víno je velmi dobře postavené, krásně šťavnaté, harmonické a chuťově vyvážené, suché, s plnějším až plným tělem a delší až dlouhou perzistencí. Uff. Tohle potřebuje trochu času na lahvi a otevřenou mysl konzumentů. Podobné projevy znám u Sauvignonů z Pouilly-Fumé vinifikovaných na bariku nebo z Bordeaux. Bude to chtít osvětu. Anebo lososa na másle. Baví mě moc. Cena na vinařství je 390 Kč.

Pinot Noir „Supremus“, mzv, 2019 (foto 3a)
Jako milovník burgundských PN jsem na tuhle odrůdu dost přísný, takže PN z Kurdějova… no, uvidíme. Vůně je plnější, středně intenzívní, srovnaná, zemitě-kořenitě-ovocná (třešně, peckovina) s podtextem ušlechtilého dřeva. Chuť navazuje, přidává se velmi jemná citrusová linka, lehounká nasládlost vanilky a jogurtová kultura. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a přes svou mladost vyvážené, v těle plnější, má střední hladké taniny a delší perzistenci s kávovinou v dochuti. Zajímavě pojatý PN, který nabízí vše, co vinice dokáže hroznům dát. Přestože u PN primární ovocnost nevyhledávám, tady mi jí v tomto raném stádiu trocha chybí. V globálu je to rozhodně konkurenceschopný PN, byť bych za danou cenu osobně očekával ještě trošku více muziky. V každém případě je to víno hodné pozornosti a velmi rád jej znovu ochutnám za 2 až 3 roky. Cena na vinařství je 390 Kč.

Frankovka „Magister“, mzv, 2019 (foto 3b)
Pár slov k tomu „přimotání se“ Magistera mezi Supremy… Obecně je řada „Magister“ vynifikovaná v nerezu, ale protože by v této řadě červené chybělo, vinařství Frankovku trochu „ponížilo“ a šouplo ji do „nižší“ řady navzdory šestiměsíčnímu zrání na dubových sudech. Vůně je poměrně hutná, plnější, středně intenzívní, vyvážená a mladicky zábavná, zemitě-minerálně-ovocná (višně, ostružiny), s příjemnou kořenitostí a podtextem sudu. Chuť navazuje, přidává se jemná citrusová linka a nasládlé tóny vanilky. Víno je velmi dobře postavené, krásně šťavnaté, přes svou mladost harmonické, výborně pitelné (včetně zvláštní podmanivé syrovosti), v těle plnější, s vyššími vyzrálými ovocnými taniny a delší perzistencí. Moc hezká, moderně pojatá Frankovka, v této cenové kategorii srovnatelná s těmi z Burgenlandu či Carnuntum. Cena na vinařství je 290 Kč.

Merlot „Supremus“, mzv, 2019 (foto 4a)
Poměrně temná verze Merlotu, který začíná být na Moravě čím dál zajímavější. Vůně je temná, plnější a intenzívnější, vyvážená a mladicky zábavná, minerálně-ovocná (švestky, ostružiny, moruše, zajímavá linka citrónové kůry), tóny mléčné čokolády a ušlechtilého dřeva. Chuť dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté, pojaté v moderním stylu, až na lehce vyšší alkohol (14 %) vyvážené, v těle plnější, s hladkými středními vyzrálými taniny a delší perzistencí. Na můj vkus trošku „modernější“, ale možná o to přístupnější širšímu publiku. Myslím, že po tomhle bude sháňka. Jen mi přijde, že je v tomto stádiu už dost komplexní. Jsem zvědavý, co bude „říkat“ za dva tři roky. Cena na vinařství je 390 Kč.

Cabernet Sauvignon„Supremus“, mzv, 2019 (foto 4b)
Cabernet Sauvignon na Moravě je pro mě obecně pořád trochu „rovnoběžkami vysoko“, ale je fakt, že poslední teplá léta už napomohla vzniku zajímavého CS i u nás… Vůně je elegantní, plnější, poměrně intenzívní a srovnaná, ovocná (ostružiny, černý rybíz), s jemnou vanilkou, příjemnou zemitostí, kořenitostí a velmi kvalitním sudem. Chuť dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté (vysoká kyselina) a v této fázi překvapivě harmonické včetně dobře integrovaného alkoholu (13,5 %), v těle střední, s přirozeným syrovějším projevem, hladkými vyššími taniny a delší perzistenci. Příjemné překvapení. Ale než si ho zařadím, dám mu rok či dva a zkusím znovu. Určitě ochutnejte. Cena na vinařství je 390 Kč.

Závěr

Vinařství Václav plynule navazuje na úspěšný loňský ročník. 2019ka mu podmínkami během roku určitě nahrála a (nejen) řada Supremus je velmi povedená. Mezi degustovanými není jediné víno, kterému by se dalo něco většího vytknout. A po roce znovu vyzdvihuji jednoduchou, elegantní a graficky zdařilou ambaláž.

Pokud bych měl (jako trenér :-) hodnotit výkon celé řady, zmínil bych se (na moravské poměry) o velmi výjimečném barikovém Sauvignonu blanc, který mě opravdu nadchnul, rovněž barikovém Pinotu blanc, který chce jen trochu času na lahvi a Frankovce, která má výborný poměr zábavy a ceny. A pak mě zajímá, co se stane s Pinotem Noir a Cabernetem za dva až tři roky. Protože potenciál tu rozhodně je.

A taky se těším na ročník 2020, který by podle všeho měl být pro vinaře docela výzvou…

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.