1. července 2024

Prázdninové tipy vineval: Osvěžení, zábava a gril

Prázdninové tipy vždy směřují k dovoleným, parním letním dnům a večernímu grilování, samozřejmě v kvalitě, na kterou jste zvyklí. Pro osvěžení mám pro vás parádní, přímý a osvěžující Crémant de Bourgogne „Cuvée Blanche“ z Pinotu Noir, pro zábavu a oslavy minerální a chuťově výrazný Riesling „Oppenheim“ a k večernímu grilování báječně pitelnou Rioja „El Pacto“.

 

Bruno Dangin, Crémant de Bourgogne „Cuvée Blanche“ Brut, NV

Burgundsko, Francie

Popis vína: Vůně je poměrně intenzívní, středně plná a vyvážená, zároveň jemná a perfektně vyvážená, s výraznými tóny briošek, minerální slaností a ovocností jahod a třešní, s citrusovou linkou na pozadí. Chuť na vůni navazuje, červené plody jsou ještě výraznější, přidávají se červená jablka, která dotvářejí báječnou komplexnost. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je úžasně šťavnaté a harmonické, chuťově intenzívní v celém průběhu, má velmi jemné perlení, střední až mírně plnější tělo a delší až dlouhou perzistenci.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Bruno Dangin, Crémant de Bourgogne 'Cuvée Blanche' Brut, NV
599 Kč ( 539 Kč)   OBJEDNAT

 

Gröhl, Riesling „Oppenheim“ trocken, 2021

Rheinhessen, Německo

Popis vína: Vůně je elegantní, podmanivá, intenzívní a plnější, extrémně zábavná a spojitá, minerálně-ovocná (citrusy, broskve, nektarinky), s výraznými tóny střelného prachu. Chuť na vůni dokonale navazuje, přidává se dotek medu. Víno je velmi dobře postavené, krásně šťavnaté, zábavné a elegantní, chuťově intenzívní, kompaktní a harmonické, má jemnou texturu, střední až plnější tělo a dlouhou perzistenci.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Gröhl, Riesling 'Oppenheim' trocken, 2021
369 Kč ( 333 Kč)   OBJEDNAT

 

El Pacto, Rioja, DOC, 2020

Rioja, Španělsko

Popis vína: Vůně je výrazná, plná a koncentrovaná, intenzívní a vyvážená, minerálně-ovocná (maliny, třešně), s tóny vanilky, bílých květů a ušlechtilého dřeva na pozadí. Chuť na vůni dokonale navazuje, včetně všeprostupující minerální slanosti. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je ideálně šťavnaté, elegantní, harmonické a intenzívní v celém průběhu, má jemnou texturu, plnější tělo a velmi dlouhou perzistenci.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
El Pacto, Rioja, DOC, 2020
399 Kč ( 359 Kč)   OBJEDNAT

 

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.