1. února 2024

Únorové tipy vineval: Barbera a její styly

Únorové tipy vineval věnuji odrůdě, která mě dlohodobě baví a která podle filozofie vinařství nabízí odlišné styly projevu. K tomu umí krásně nazrávat a za nabídnoutou zábavu neruinuje rozpočet. Její hlavní silnou stránkou je úžasná šťavnatost, která ji provází ve všech fázích vývoje. Pojďme porovnat styly Barber tří producentů ve třech různých ročnících.

 

Michelle Reverdito, Barbera d’Alba „Butti“, DOC, 2019

Piemont, Itálie

Popis vína: Vůně je jemná, spojitá a vyvážená, plnější, intenzívnější, minerálně-ovocná (třešně, peckovina), s tóny tmavé čokolády, dotekem vanilky a ušlechtilého sudu na pozadí. Chuť na vůni navazuje, přidává se lehká citrusová linka. Víno je velmi dobře postavené, krásně šťavnaté a přes svou mladost harmonické, v průběhu přímé, má střední tělo, střední vyzrálé ovocné taniny a delší až dlouhou perzistenci.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Michelle Reverdito, Barbera d’Alba 'Butti', DOC, 20191
505 Kč   OBJEDNAT

 

Olim Bauda, Barbera d’Asti Superiore „Le Rocchete“, DOC, 2017

Piemont, Itálie

Popis vína: Vůně je plná, výrazná, kulatá, intenzívní a vyvážená, minerálně-ovocná (višně, ostružiny), s tóny vanilky, mintu a sudem na pozadí. Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je slinosbíhavě šťavnaté a harmonické, v moderním stylu, kulaté, spojité, s plnějším tělem, středními vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Olim Bauda, Barbera d’Asti Superiore 'Le Rocchete', DOC, 2017
655 Kč   OBJEDNAT

 

Fiorenzo Nada, Barbera d’Alba, DOC, 2016

Piemont, Itálie

Popis vína: Vůně je hladká, elegantní a lehce nazrálá, plnější, intenzívní, kulatá a podmanivá, minerálně-ovocná (třešně, višně), s tóny sušených bylin a ušlechtilým dřevem na pozadí. Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je úžasně šťavnaté, harmonické, elegantní a komplexní, v těle střední až plnější, má střední hladké vyzrálé ovocné taniny a dlouhou perzistenci.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Fiorenzo Nada, Barbera d’Alba, DOC, 2016
646 Kč   OBJEDNAT

 

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.