1. února 2023

Únorové tipy vineval: Shiraz a Syrah

Máte rádi Syrah nebo, jak se mu říká v Austrálii, Shiraz? Plný, šťavnatý a ovocný? Mně moc baví ta typičnost stylů různých světů a tak vám nabízím ke srovnání vína z obou. Ten starý reprezentuje slunná Sicílie, nový dva australské regiony: Riverina, která bývá často výzvou a vrcholné Barossa Valley. Jo, a cena vstupenky za nabízenou zábavu je prostě skvělá.

 

Corte Ferro, Syrah, IGT, 2020

Sicílie, Itálie

Popis vína: Vůně je plnější, intenzívnější a zatím trošku syrová, jinak srovnaná, minerálně-ovocná (ostružiny, višně, jemná citrusová linka), s tóny vanilky, koření a podtextem dubového dřeva. Chuť na vůni navazuje, jen je vše výraznější. Víno je velmi dobře postavené, krásně šťavnaté, zatím mladé, vyvážené a v projevu spojité, s dobrou pitelností, plnějším tělem, středními až vyššími taniny a delší perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Corte Ferro, Syrah, IGT, 2020
279 Kč   OBJEDNAT

 

Calabria Family Wines, Richland Black Shiraz, 2021

Riverina, Austrálie

Popis vína: Vůně je plnější až plná, výrazná a intenzívní, vyvážená a hodně ovocná (ostružiny, borůvky, švestky), s citelnou vanilkou, kouřovostí, kořením (pepř) a tóny sudu. Chuť na vůni dokonale navazuje, přidává se podtext čokolády. Víno je velmi dobře postavené, krásně šťavnaté a vyvážené, nekomplikované anemá příjemně pitelné, v těle plnější, s vyššími vyhlazenými ovocnými taniny a delší až dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Calabria Family Wines, Richland Black Shiraz, 2021
269 Kč   OBJEDNAT

 

Calabria Family Wines, „Three Bridges“ Shiraz, 2020

Barossa Valley, Austrálie

Popis vína: Vůně je elegantní, plnější a intenzívní, typická pro Barossa Valley, se zvláštní dávkou elegance a pocitově chladnější než u předešlého vína, komplexní a vyvážená, minerálně-ovocná (ostružiny, borůvky), s tóny eukalyptu, vanilky, čokolády, pepře a ušlechtilého dřeva. Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je ideálně šťavnaté, harmonické a komplexní, v průběhu plynulé a hladké, s plnějším tělem, vyššími vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Calabria Family Wines, 'Three Bridges' Shiraz, 2020
449 Kč   OBJEDNAT

 

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.