16. listopadu 2020

Chat Sauvage: Čtyři traťové Spätburgundery 2014

Vinařství Chat Sauvage vyrostlo v sejsevernější části něměckého Rheingau v roce 2000 a od té doby si svými víno stihlo udělat skvělé jméno. Hospodaří na 8 ha vinic a specializují se výhradně na burgundské odrůdy: tři čtvrtiny výsadby tvoří Spätburgunder a čtvrtinu Chardonnay. Spätburgunder pěstují dokonce na čtyřech různých vinicích. Tady jsou v ročníku 2014...

Že je vinařské Německo synonymem pro Riesling ještě neznamená, že se tam nepěstuje nic jiného. A právě Spätburgunder (Pinot Noir), je tam s 11,5 % výsadby nejrozšířenější modrou odrůdou. Jeho kvalita šla za posledních 20 let strmě vzhůru, což je výsledkem pečlivého posouzení, kde a jaké klony hroznů vysadit, a samozřejmě starosti o vinice a hrozny.

Ale zpátky k vinařství Chat Sauvage. Někde jsem slyšel používat Château Sauvage, ale Chat Sauvage znamená ve francouzštině Divoká kočka. Kdo ví, třeba je tou divokou kočkou enoložka a spolumajitelka vinařství Verena Schöttle. Soudě podle jejích vín, moc dobře ví, co dělá.

Její základní víno, Pinot Noir „Lorch“ v ročníku 2016, jsem doporučoval v říjnových tipech. Dnes tu mám její čtyři traťovky. Jiné podmínky, jiná podloží, jiná vína. A hodně se na nich podespal i ne zrovna hojný ročník 2014.

Ročník 2014

Od plic řečeno, a vlastně podobně jako ve velké části Evropy, je ročník 2014 pro červená vína jeden velký prů…švih. Chladno, deštivo, vlhko. Plísně, často nedozrálé taniny, vína postrádající ovocnost. Spousta vinařů se v tomto ročníku úplně vykašlala na traťové speciality, naházela hrozny do lisů a místo běžně dělaných (třeba) 12 vín udělali “jen” čtyři. To by se na to ale Divoká kočka mrkla… Když čtyři tratě, tak čtyři vína. A to má jednu trať dokonce na “chladném” quartzitu…

Vína a specifika jednotlivých tratí

Pinot Noir „Assmannshäuser Höllenberg“, 2014 ( foto 2a)
Trať v Assmannshausenu, strmý svah (asi 45°), jihozápadní expozice, 40 až 50leté keře, podloží primárně břidlice.

Vůně je středně plná, střední až intenzívnější, hodně šťavnatá a zároveň působící chladně, minerálně-ovocná (třešně, višně, peckovina, citrusová linka), s tóny vanilky, zpočátku náznakem vlhkého kartónu (postupně mizí) a špičkového francouzského bariku. Chuť navazuje, ovocnost je trochu potlačená vlhkým dřevem a vlhkou slámou; postupně ale narůstá a projev se stává sebevědomějším. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté (lehce vystupující kyselina), s maskulinním profilem, zpočátku působí trochu rozvrkočeně, ale srovnává se, v těle střední až plnější, se střední až delší perzistencí. Zatím nespojité, ochutnal bych v roce 2022, snad se vjemově “scelí”.

Pinot Noir „Johannisberger Hölle“, 2014 ( foto 2b)
Trať v Johannisbergu založená už v roce 1180, mírný svah (do 20°), haldy a kamení, jižní expozice, 30 až 40leté keře, podloží písek, spraše, kamení a jíl.

Vůně je plnější, poměrně intenzívní, elegantní, feminní, hravá a vyvážená, s jemnou mléčnou kulturou, minerálně-ovocná (třešně, citrusy), s citelnou vanilkou a špičkovým sudem. Chuť navazuje, objevuje se jemná nasládlost vanilky. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté (vysoká kyselina), jemné a poměrně vyvážené, v těle střední až plnější, s delší perzistencí a v první fázi až otravnou hořčinou v dochuti. Ta se naštěstí postupně zjemňuje a víno začíná být zábavné. Ochutnal bych ho tak za rok, snad zkomplexní a trochu nazraje.

Pinot Noir „Lorcher Kapellenberg“, 2014 ( foto 3a)
Trať v Lorchu, velmi strmý svah (cca 60°), jihozápadní expozice, v oblasti je až 40 různých typů podloží, zde primárně šedá a černá břidlice. Pochází odsud také špičkové Rieslingy.

Vůně je elegantní, plnější, poměrně intenzívní, vyvážená a spojitá, minerálně-ovocná (třešně, višně, peckovina, lehká citrusová linka), s tóny vanilky a ušlechtilým dřevem. Chuť navazuje, objevuje se citelná, ale ne nepříjemná hořčinka. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté (vyšší až vysoká kyselina), harmonické, v těle plnější, s vyššími (téměř) vyzrálými ovocnými taniny a delší až dlouhou perzistencí. Víno je v super stavu, dá se pít hned nebo třeba za 5 let.

Pinot Noir „Rüdesheimer Drachenstein“, 2014 ( foto 3b)
Trať v Rüdesheimu, mírnější svah, pěstují se tu červená i špičková bílá vína (např. Rieslingová trať Berg Rottland), jižní expozice, podloží primárně quartzit plus spraše a jíl.

Vůně je poměrně plná i intenzívnější, přímá, rustikální až tvrdá, přesto vyvážená, lehce zemitá, minerálně-ovocná (třešně, višně, peckovina), s celkově nižší ovocností, dotekem vanilky a špičkového sudu. Chuť navazuje, je ale spíše tvrdá a kamenitá než ovocná. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté (vysoká kyselina), s lehce vystupujícím alkoholem (?), v těle střední až plnější, s vysokými, ne úplně dozrálými taniny, přísným průběhem a delší perzistencí. Zatím v podstatě nepitelné, má větší potenciál, ochutnal bych ho znovu cca v roce 2025.

Závěr

Je znát, že ročník 2014 byl dost složitý. Přesto vína i po téměř 7 hodinách po otevření lahví potřebovala dost času se trochu “poskládat”, což je známkou kvality i dalšího potenciálu zrání. Nejvíc mě v tomto stavu bavil Kapellenberg, který jsem si překvapivě dost užil. I přes špatný ročník je z něj už teď skvělé a zábavné víno. Docela mě zaujal i Höllenberg, který potřebuje dostat čas, aby se buď spojil nebo zůstal navždy „rozjetý“. V prvním kole mě nejvíc NEbavilo Hölle. Super vůně, ale ta šílená hořčina v závěru... Postupně se stalo ale docela „přítulným“. A pak je tu Drachenstein. Introvertní, nepoddajný, ale zároveň tajemně přitažlivý. Ten potenciál je zřejmý. Tak třeba za těch pět let? Nebo celý kvartet ještě dřív a v lepším ročníku? Zkuste u CC VINO.

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.