9. listopadu 2020

Dvě Barola 1964: Tradice a styl ve velkém

Vyzrálá Barola jsou pro mě tématem blízkým a vyhledávaným, a jedná-li se o špičkový ročník 1964, vždy očekávám vrcholné představení. Dnes tu mám dva úchvatné exempláře špičkových tradicionalistů: Giacoma Borgogna, jehož Riservu jsem v tomto ročníku pil určitě aspoň desetkrát a Giuseppe Mascarella, jehož Barolo mám v tomto ročníku poprvé.

Ročník 1964 byl v Piemontu vynikající, takže když jsem na jedné aukci objevil Barolo od Giuseppe Mascarello, moc jsem si přál ho ochutnat. To vinařství je totálně tradicionalistické a já mám tenhle styl rád. Jako mladá jsou vína pro svou strohost a vysoké taniny v podstatě nepitelná, s lety ale získávají eleganci, komplexitu, jemnost a dalo by se říci i moudrost. Měl jsem možnost pár exemplářů od Giuseppe Mascarello z 60. let ochutnat (včetně jeho vrcholného Monprivato), ale vždy to bylo z nějakého horšího ročníku a vína byla i přes to stáří stále hodně přísná.

Vína od Giacoma Borgogno jsou, nebo aspoň byla (protože vinařství bylo před pár lety prodáno), také tradicionalistická, ale jejich styl není až tak striktní, takže se s nimi dá počítat už po 15 až 20 letech na lahvi. Pil jsem je ve více ročnících mnohokrát a rozhodně je řadím mezi svá nejoblíbenější. A ročník 1964 vlastně beru asi jako můj úplně nejoblíbenější.

Když jsem se v archivech snažil dopátrat k detailnějším informacím o ročníku 1964 v Piemontu, narazil jsem na stránku s pořadím nejlepších vín ročníku 1964 na světě podle top sommeliérů z více než 30 zemí. Kromě několika Barolo bylo v první stovce většina exemplářů z mého oblíbeného Burgundska a další spousta z Champagne a Bordeaux. Samá „modrá“ krev. Jen pro představu: 1. místo Barolo „Monfortino“ Riserva od Giacoma Conterno, 2. místo Chambertin GC od Armanda Rousseau a 3. místo Richebourg GC od Domaine de la Roimanée-Conti.

A jak si v oné tabulce vedla dnešní dvě Barola (foto 1)? Barolo Riserva od Giacoma Borgogno se umístila na 49. místě, Barolo Riserva od Giuseppe Mascarello na 38. místě. Klasické Barolo v první stovce nefiguruje a je vlastně otázkou, zda bylo komisi předloženo. Ale to je vlastně fuk. Protože dnes tady je.

Giuseppe Mascarello, Barolo, DOC, 1964 (foto 2)
Vůně je elegantní, vyzrálá, jemná a krystalicky čistá, středně plná až plnější, intenzívnější, podmanivá a vyvážená, překvapivě stále dosti ovocná (kompotová šťáva z třešní, peckovina a jemná citrusová linka na pozadí), s nezaměnitelnými tóny růží, šípků, jeřabin, podzimního listí, čaje a vlhkého dřeva. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je krásně šťavnaté (vysoká kyselina), harmonické a komplexní, stále ve vynikající kondici, se středním tělem, vyššími hladkými vyzrálými taniny a dlouhou perzistencí. V průběhu večera se ve skleničce stále otevíralo a překvapovalo novými vrstvami vjemů. Úžasné víno.

Giacomo Borgogno, Barolo Riserva, DOC, 1964 (foto 3)
Vůně je vyzrálá, podmanivá a komplexní, plnější a poměrně intenzívní, dokonale vyvážená směsice čajů, koření, kompotové šťávy z třešní (včetně peckoviny), navlhlého spadaného listí, podhoubí a vlhkého dřeva. Chuť dokonale navazuje na vůni, objevuje se náznak lanýžů. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je ideálně šťavnaté (vysoká kyselina), vyvážené, elegantní a přirozené, v těle stření, se středními až vyššími hladkými vyzrálými taniny a delší až dlouhou perzistencí. Skvělé víno, pro některé už možná lehce za vrcholem, pro mě v naprosto ideálním rozmaru.

Závěr

Taková představení bych si přál zažívat ještě častěji. Možná se to nezdá, ale někdy je i degustování vína práce. A pak přijdou okamžiky, kdy je člověk odměněn zážitky, na které se nedá zapomenout. Tyhla dva k nim rozhodně patří. Tak silně, že bych mezi nimi ani nechtěl volit. Ale aby to bylo úplně jasné. Riservu od Giacoma Borgogno bych pil hned. Jako medicínu. Třikrát týdně. :-) Dává ze sebe to nejlepší.

A Barolo od Giuseppe Mascarello? Mít ve sklepě šest lahví, první bych otevřel za dva až tři roky. Není se čeho bát. Tohle víno je stále na cestě vzhůru. Až se tomu nechce věřit. Ale je to prostě tak...

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.