Château Haut-Monplaisir: V hlavní roli Malbec

Malbec od Château Haut-Monplaisir z oblasti Cahors znám už dlouhá léta a tak jsem si nemohl nechat ujít příležitost vertikálního srovnání jejich vín z různých řad. Vína mají úžasný potenciál zrání a nadstandardní poměr kvality a ceny, což se odráží i v každoročním hodnocení předních kritiků. A zajímavé bylo sledovat také vývoj vinifikačního procesu v průběhu let.

Vinařství Château Haut-Monplaisir hospodaří od roku 2009 organicky (certifikát získali v roce 2012) na cca 30 ha vinic v oblasti Cahors v jižní části Francie. Jejich středobodem zájmu je samozřejmě odrůda Malbec, ale na degustaci, kterou vedla obchodní zástupkyně vinařství Mylène Lonjaret (foto 1) jsme dostali ochutnat i jedno bílé cuvée.

Podloží na různých terasovitých vinicích jsou hlinito-vápenaté se spoustou valounů na povrchu, ty níže položené pak aluviální. Hlína dává vínům tělnatost, zatímco vápec a naplaveniny finesu minerálního charakteru. A valouny? Ty slouží jako akumulátory tepla a vyhřívají keře v časech, kdy slunce zapadne.

Za zmínku stojí rovněž výtežnost, která se pohybuje mezi 30 a 50 hl/ha, což je známka péče a kvality. Jen pro srovnání; hodně slušná vína z Bordeaux (neberu úplnou špičku) mají výnosnost mezi 55 a 60 hl/ha. Tak jdeme na to.

Monplaisir Blanc Sec, IGP, 2018 (foto 2a)
Cuvée z 60 % Chardonany a 40 % Viognieru je udělané na nerezu, s delším leženim na kalech a spojuje citelnou kyselinu (Chardonnay) a plnost (Viognier). Je dobře vyvážené, s příjemným výrazem žlutých plodů, citrusů, a mineralitou na pozadí; v těle plnější, se střední až delší perzistencí. Strávit s ním celý večer bych úplně nepotřeboval, ale na skleničku k jídlu nebo ve vinotéce má předpokladů dost.

Malbec „Tradition“, AOC, 2015 (foto 2b)
Základní Malbec vyrobený z 90 % v nerezovém tanku a zbytek ve starých baricích (225 l) a nových tonneaux (500 l). Víno působí hodně mladě, od vůně je středně plné i intenzívní, primárně ovocné (švestky, třešně, višně, peckovina), s jemnou kořenitostí a dotekem dřeva. Chuť hezky navazuje. Víno je dobře postavené, šťavnaté, až na lehce vyšší alkohol srovnané, má střední tělo, citelné vyzrálé ovocné taniny a střední až delší perzistrenci. Příjemné víno k jednoduché gastronomii. A rok dva ve sklepě mu rozhodně pomohou.

Malbec „Prestige“, AOC, 2014 (foto 3a)
Hrozny z 30leté vinice zraje výhradně v dubových sudech (rok a dva staré bariky plus tonneaux). Vůně je plnější, poměrně intenzívní a vyvážená, minerálně-ovocná (ostružiny, višně), s trochou bylinek, koření a podtextem sudu. V chuti se přidává citrusová linka, vanilka a trochu i černý rybíz. Víno je velmi dobře postavené a úžasně šťavnaté, má modernější projev, plnější tělo, vyšší vyzrálé ovocné taniny a delší až dlouhou perzitenci. Moc hezký kousek, které teď zoufale křičí “nechte mě spát”.

Malbec „Prestige“, AOC, 2008 (foto 3b)
Stylově dost jiné než předešlé, s výraznějším podílem dřeva. Je lehce nazrálé, vyvážené, s minerálně-ovocným profilem ostružin a borůvek ozvláštněným citrusovou linkou, vanilkou, kořením a sladkým dřevem. Chuť navazuje, přidává se citelná hořčina a zemitost. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a v těle plnější, má citelné ovocné, postupně vysušující taniny, plnější tělo a delší až dlouhou perzistenci. Není to žádná modelka, je přirozené, s pihami na kráse, ovšem jako doprovod k jídlu bude rozhodně vyhledávané.

Malbec „Prestige“, AOC, 2005 (foto 4a)
Miláček davů, od vůně intenzívní, plnější, lehce nazrálé, vyvážené a podmanivé, minerálně-ovocné (ostružiny, borůvky, grepová linka), s dotekem vanilky a sudu. Chuť kopíruje vůni. Víno je velmi dobře postavené, příkladně šťavnaté, harmonické, doslova svůdné k napití, v těle plnější, s hladkým průběhem včetně vyšších ovocných taninů, a s dlouhou perzistencí. Takhle to vypadá, když se vše pozitivní sejde.

l’Envie, AOC, 2016 (foto 4b)
Taky 100 % Malbec, ale v úplně jiném stylu než ostatní vína, bez přidané síry, rok zrání na starých sudech. Od vůně syrové, divoké a rozdováděné, plnější a středně intenzívní, minerálně-ovocné (ostružiny, třešně, višně, citrusová linka), s tóny kvasinek. Chuť navazuje a hlavně citrusová linka z něj dělá nesmírně zábavného společníka. Jinak velmi dobře postavené, hravé, přirozené a vyvážené, se středním až plnějším tělem, středními až vyššími ovocnými taniny a delší až dlouhou perzistencí. Tohle víno může člověka bavit celý večer.

Malbec „Pur Plaisir“, AOC, 2014 (foto 5a)
Vlajková loď vinařství, 40 až 45leté vinice, celé hrozny kvasí v 5000litrovém otevřeném sudu, následuje jemné lisování a další 2 roky na sudu. Vůně je hladká, hutná, plná, intenzívní a vyvážená, minerálně-ostružinová, s bylinkami a sudem. Chuť navazuje, přidává se citrusová linka. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté, harmonické, mladé a přitom úžasně pitelné, má jemnou texturu, plnější tělo, vyšší vyzrálé ovocné taniny a dlouhou perzistenci. Parádní kousek, překvapivě zábavné hned, tak za 5 let bude neprehlednutelné.

Malbec „Pur Plaisir“, AOC, 2012 (foto 5b)
Od vůně jemné, elegantní, středně plné i intenzívní, ve všech směrech vyvážené, minerálně-ovocné (ostružiny, výrazná citrusová linka), s dotekem mintu, koření a vápna. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté, komplexní, harmonické, lehce nazrálé a krásně spojité, má jemnou texturu, plnější tělo a vyšší vyzrálé hedvábné taniny, je zábavné a skvěle pitelné, s dlouhou perzistencí. Majstrštyk. Vrchol degustace, víno které chcete pít celý večer. Možná i dva po sobě.

Malbec „Pur Plaisir“, AOC, 2008 (foto 6)
Vůně je lehce nazrálá, kompaktní, elegantní a vyvážená, plnější, intenzívnější, minerálně-ovocná (citrusy, borůvkový džem), s tóny koření, slaměnek a bylinek. Chuť navazuje, bylinky jdou do extraktu. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je úžasně šťavnaté, profilově zajímavé, výborně pitelné, má plnější tělo, vysoké vyzrálé (lehce vysušující) taniny a dlouhou perzistenci. Baví. Moc.

Závěr

Krásná komparativní degustace Malbeců v různých řadách a ročnících. Tradice, Prestiž, Touha a Pro radost dokonale vystihují poselství, která vína nesou. Moc mě baví i jejich přirozenost a ročníková návaznost. 2014 mladá a moderní, 2008 lehce zemitá s vysušujícím taninem, 2005 a 2012 (téměř) dokonalé. A „Pur Plaisir“ oproti ostatním s texturou, kterou chcete u vína zažívat pokaždé. Pokud jste nechutnali, rozhodně tyhle modely nevynechejte. Stojí za vaši pozornost každý douškem.

Autor článku: PLI