Podzimní Galadegustace Foltýn Wine 2019

V pátek 18. října byla v Restauraci Žofín Garden na programu Galadegustace vín společnosti Foltýn Wine. Už tradiční prostředí přivítalo několik nových vinařství a musím říct, že některá svými kousky rozhodně zaútočí na vaše centrum zájmu. Víte třeba, co znamená Corpinnat? Jak vypadá slaná Malvasia nebo stoletá Mencia? A že je v Hustopečích zase Václav?

Na této degustaci mě baví nejen víno (častokrát) s hodně zajímavým poměrem kvality a ceny a vstřícná a uvolněná atmosféra vinařů a lidí, ale taky změna prostředí v čase. Když sem člověk dorazí na začátek (foto 1), vypadá to tu za denního světla ještě doceloa „pracovně“. Jak se venku pomalu stmívá, „vystupují“ vevnitř lucerny a vytvářejí zvláštní náladu (foto 7). Člověka ta atmosféra snadno pohltí. Ale pojďme na vína.

Bubliny

Hned na úvodním stolku jsem narazil na první novinku, vinařství Sabaté i Coca ze španělského Penedesu. Je jedním z devíti, které založily sdružení Corpinnat, aby se vymezili vůči diskutabilní kvalitě v produkci Cavy. Všechno je to bioprodukce a rozhodně vína s charakterem. Hodně mě zaujala hlavně Castellroig Brut Nature 2017 a Castellroig Rosat Brut Nature 2017 (foto 2). Suchá, přísná, slaná, bílé do bílých grepů, růžové do červených pomerančů. A s moc hezkou ambaláží. Ještě výš dávám Castellroig Mosset Brut Nature 2014, které strávilo 40 měsíců na kalech. (foto 3a).

Dále tu byla dvě vinařství z Champagne. První, přísnější, ale pro mě s větší finesou, Ployez-Jacquemart. Tam mě bavilo prakticky vše, byť je to zatím v hodně mladém stádiu. A nejvíc mě zaujalo Blanc de Blancs Extra Brut 2008 (foto 3b), jež strávilo na kalech 10 let a které zároveň volá po dalších alespoň pěti na lahvi. Druhé vinařství z Champagne, Gardet, představilo vína, která jsou díky mírně vyšší dozáži (cca 8 g/l) snadněji přijatelná širším publikem. Zkuste je, jsou za fér ceny.

Československo

Začnu Slovenskem a vinařstvímn Malokarpatská Perla, kde mě bavil Ryzlink vlašský p. s. 2015 a suchý, slaný a aromatický Děvín v. z h. 2016 (foto 4a).

Mnohem víc mě chytilo malé butikové Vinařství Václav z Hustopečí. Líbí se mi jejich styl i přímost vín. Zajímavá byla suchá Pálava Terroir 2017, výborná (zatím čerstvě vylíhlá) Rulanda bílá Terroir Sur Lie 2017 a až překvapivě nemoravský Cabernet Sauvignon Terroir 2017 (foto 4b). Na tohle vinařství se určitě mrknu podrobněji.

Portugalsko

Tady nemůžu nezmínit jedno pro mě úchvatné víno od vinařství Calcada a sice Quinta da Calcada Vinhas Velhas 2015 (foto 5a). Baví mě to spojení bílých grepů, soli a zvláštního štychu masti, vše v super struktuře. Je to cuvée odrůd Alvarinho, Loureiro, Arinto a Trajadura z granitických půd. Víno spontánně kvasilo a zrálo na velkých dubových sudech.

Rakousko

Rakouská vinařství od Foltýn Wine znám dlouhodobě, tak jen namátkou zmíním Gruner Veltliner Schlossberg 2017 (foto 5b) nebo Gruner Veltliner Alte Reben 2016 (stáří keřů cca 65 let) od vinařství Direder z Wagramu nebo elegantní Riesling Kugler 2015 či Pinot Blanc Kugler Lagenreserve 2013 (foto 6a) od vinařství Weinrieder z Weinviertelu.

Itálie

Každoroční klasika. Velmi milé setkání s Robertem Droandi a víny vinařství Mannuci Droandi z Toskánska. Tady mě pokaždé baví úplně všechno. Chianti, autochtonní odrůdy a letos aktuálně nejlépe připravené Campolucci 2014 (foto 6b), což je cuvée ze 40 % Cabernetu Sauvignon, 40 % Merlotu a 20 % Syrahu zrající 3 roky na starších baricích.

Podobně je tomu i u Viberti Giovanni z Piemontu. Všechna vína jsou typická a s velmi dobrým poměrem ceny a kvality. A tak zmíním jen třešničku na dortu v podobě Barolo „La Volta“ Riserva 2010.

Španělsko

Tady to pro mě bylo primárně o novince v portfoliu, vinařství El Grifo, které pěstuje hrozny Malvasíe na vulkanických půdách v Lanzarotte, viz parádní šťavnatá, slaná a zakouřená Malvásia Volcanica Lías 2016 (foto 7a) nebo odrůdu Mencia na stoletých keřích v Bierzu, viz elegantně vyvážené, zatím mladé a ovocně-sudové El Valao 2016 (foto 7b). Tohle si nenechte ujít.

Bordeaux

Ze čtyř vín nové akvizice z Bordeaux, negociantským domem Cheval-Quancard, mě nejvíc bavilo Chateau Tour St. Joseph 2015, což je Cru Bourgeois z Haut-Médoc. Nutno podotknout, že i ostatní vína z méně významných oblastí Bordeaux, jako třeba Cote de Blaye nebo Cadillac, nabízejí nadstandarní kvalitu za vynaloženou cenu, což třeba u nás není úplně běžná charakteristika.

Madeira

Na závěr nás čekalo ještě srovnání šesti různých vín Madeira od vinařství Henriques & Henriques, které byly příjemnou tečkou za rozsáhlou degustací. Je třeba říct, že hlavně odrůdové (Sercial, Malvasia, Bual) 10ti a 15ti leté kousky určitě stojí za to ochutnat, zvláště máte-li (občas) rádi sladko na patře...

Autor článku: PLI