Magnum párty

Na jedné nedávné oslavě se sešla sestava nazrálých vín v lahvích Magnum, tedy o objemu jeden a půl litru. Větší lahev způsobuje u vín pomalejší zrání oproti klasičké „sedmičce“. A jelikož je mi většina těch vín notoricky známých, byl jsem zvědavý, jak ve větší lahvi aktuálně vypadají a co případně ještě slibují. A jak to dopadlo? Má smysl na ta vína čekat nebo je pít hned?

Jak to tak bývá, vždycky se vyskytne nějaké hodně pozitivní překvapení. A taky, když ne úplně zklamání, tak určitá rozpačitost. Ještě jednou podotýkám, že všechny lahve byly z lahví Magnum (teda kromě prvních dvou: Bellavista šla v Doublemagnumu, tedy 3 litry a Duemani v klasické sedmičce), které mají pozitivní vliv na delší skladování. Jaký je tedy jejich aktuální stav?

Bellavista, Franciacorta „Cuvée Bellavista“, Brut, Doublemagnum, 2011 (foto 1)
Od vůně elegantní a vyvážené, s krásnou mineralitou a ovosným profilem citrusů a žlutých plodů, a podtxtem briošků. Výborně strukturované, harmonické a nazrálé víno, v těle plnější, s jemným perlením a dlouhou perzistencí. Super stav, zábavné k aktuálnímu pití a stále i archivaci. Jen pozor, je to třílitrová lahev, v “sedmičce” už může být na vypití.

Duemani, Duemani, 2006 (foto 2a)
Vlajková loď vinařství, 100 % Cabernet Franc. Od vůně nazrálé, podmanivé, intenzívní a vyvážené, směs čaje, koření, třešní, višní a švestek, ušlechtilého dřeva a medicinálních tónů. Má pevnou a přesnou strukturu a krásnou šťavnatost, je nazrálé a harmonické, v těle střední až plnější, s hladkými vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí. Skvost, který chcete pít a nechcete platit.

Kellerei Kaltern, Cabernet Sauvignon Riserva „Campaner“, Magnum, 2006 (foto 2b)
Intenzívní, aromatické a srovnané, od vůně působí mladě, minerálně-ovocné (černý rybíz, ostružiny), s tóny koření. Velmi dobře postavené, stále hodně ovocné, šťavnaté a harmonické, v těle střední, s citelnými vyzrálými taniny a delší perzistencí. Moc hezký Cabernet s vynikající pitelností.

Poliziano, Vino Nobile di Montepulciano „Asinone“, Magnum, 2006 (foto 3a)
Elegantní, nazrálé a podmanivé, minerálně-ovocné (třešně, višně, ostružiny), s podtextem ušlechtilého dřeva. Pevná a přesná struktura, šťavnaté, jemné a elegantní víno s plnějším tělem, výraznými vyzrálými taniny a dlouhou perzistencí. Tohle rozhodně ano, báječný koncert vůní a chutí. A za mě stříbrná příčka této degustace.

Chateau Lagrange, GC, Magnum, 2006 (foto 3b)
Od vůně poměrně intenzívní, vyvážené, kulaté a srovnané, minerálně-ovocné (černý rybíz, ostružiny), s citelnou kořenitostí. Velmi dobře postavené a šťavnaté, působí ale řidce a hlavně propad ovocnosti ve střední chuti je nečekaný a nepříjemný. V těle střední, citelné, ne úplně dozrálé taniny a delší perzistence. Rozpačitost, tady jsem čekal (o dost) víc.

Chateau Ferriere, GC, Magnum, 2006 (foto 4a)
Od vůně vyvážené, jiskrné, plnější a poměrně přímé, středně intenzívní, minerálně-ovocné (ostružiny, černý rybíz, maliny). Velmi dobře postavené, šťavnaté víno se středním tělem, hladkými ovocnými taniny, v chuti “řidší”, s delší až dlouhou perzistencí. Velmi dobře pitelné, ale vstupenka do ráje vypadá jinak.

Chateau Petit-Village, Magnum, 2006 (foto 4b)
Elegantní, nazrálé a vyvážené, jemné a feminní, plnější, minerálně-ovocné (třešně, višně, švestky). Pevná a přesná struktura, jemnost, elegance a úžasná harmonie, střední tělo, vyhlazené ovocné taniny a dlouhá perzistence. Super kondice a pitelnost. U tohohle se dá na pohodu vydržet celý večer.

Finca Valpiedra, Reserva, Magnum, 1998 (foto 5a)
Od vůně elegantní, přímější a přísnější, poměrně intenzívní, minerálně-ovocné (třešně), s citelnou slaností. Pevná a přesná struktura, šťavnaté, harmonické a přímé víno, působí mlaději, v těle střední až plnější, má citelné vyzrálé ovocné taniny a dlouhou perzistenci. Baví mě moc. Vlastně víc, než jsem čekal.

Domaine des Sénechaux, Chateauneuf du Pape, Magnum, 2006 (foto 5b)
Od vůně plné, intenzívní a lehce nazrálé, minerálně-ovocné (primárně višně a švestky). Velmi dobře postavené, šťavnaté a na svůj věk stále dost ovocné, v těle střední až plnější, s hladkými vyzrálými ovocnými taniny a střední až delší perzistencí. Dobře zpracované víno spíše komerčnějšího stylu. Schází mu elegance.

Le Parde de Haut-Bailly, Magnum, 2000 (foto 6a)
Od vůně super kondice, elegance, jemná nasládlost a hlavně vyváženost, jinak plnější a poměrně intenzívní, minerálně-ovocné (černý rybíz, ostružiny). V chuti se přidávají švestky. Velmi dobře postavené, geniálně šťavnaté a dokonale harmonické, jemné, v těle plnější, s citelnými vyzrálými taniny a dlouhou perzistencí. Špičkové druhé víno na vrcholu sil. Koncert, který by si žádný milovník (nejen Bordeaux) neměl nechat ujít.

Chateauy Haut-Bailly, GC, Magnum, 2000 (foto 6b)
Od vůně podmanivé a noblesní, plnější, poměrně intenzívní, minerálně-ovocné (ostružiny, černý rybíz, švestky, jemná peckovina). Pevná a přesná struktura, šťavnaté a s geniální elegancí, pitelností a harmonií, má střední až plnější tělo, citelné vyzrálé ovocné taniny, jemnou texturu a dlouhou perzistenci. Nejlepší víno degustace, jednička na začátku lahvové zralosti. Zážitek.

Chateau Malescot St. Exupery, GC, Magnum, 2000 (foto 7)
Od vůně elegantní, poměrně intenzívní, nazrálé a srovnané, bohužel se zelenými tóny nedozrálosti na pozadí červených plodů. Pevná a přesná struktura, šťavnatost, střední tělo a hladké ovocné taniny, jen takové nepříjemně “rozblemclé s nízkými mantinely”. Perzistence je dlouhá, ovšem očekávání nenaplněná a závěr rozpačitý.

Chateau Pavie, GC, Magnum, 1995 (foto 7b)
Od vůně srovnané, plnější a středně intenzívní, nazrálé a poměrně vyvážené, minerálně ovocné (švestky, višně), s výraznými tóny vlhkého dřeva, koření a čaje. Pevná a přesná struktura, šťavnaté a srovnané, v těle plnější, s citelnými vyzrálými taniny a delší perzistencí. Dobře udělané a spojité víno, ale ten dojem dřeva je na můj vkus příliš výrazný.

Závěr

Magnumky jsou super lahve, ale rozhodně nejsou samospasitelné. :-) Určitě pomohly Campaneru, Fince a Le Parde, doslova famózní jsou z nich Haut-Bailly a Asinone. Naopak Lagrange, Sénechaux, Malescot nebo Pavie nezachránily. Co z toho plyne? Základem je vždycky špičková surovina, filozofie a um vinaře.
A taky to, že z Magnumky ví víc lidí. :-)

Autor článku: PLI