Rosé: „Jen“ osvěžení nebo (fakt) zábava?

Hledat Rosé (růžové víno), které dokáže nabídnout víc než jen osvěžení, se může jevit jako zbytečná námaha. Růžová vína přece o osvěžení jsou a nic víc se od nich vlastně nežádá. Pokud to máte takhle, jste z tohoto čtení venku. :-) Růžová vína ale umějí být i hodně zajímavá a přinést nejen to zmiňované osvěžení, ale taky uspokojení chuťových buněk. A někdy i nadšení.

Růžová vína jsou obecně ve stínu těch bílých i červených a hodně lidí na ně pohlíží trochu jako na „Barbíny“. Je fakt, že spousta z nich taková je. Rozsah stylů Rosé je ale široký, od citrusových světlých (a dalo by se říct i „jen“ kyselých) až po třešňově-kompotované „sláďury“. A někde mezi tím jsou seriózní kousky, které si člověk opravdu vychutná. Klidně celý věčer.

Na tuhle degustaci jsem byl hodně zvědavý, protože vedle sebe stály Rosé odlišných stylů z různých regionů Francie a Itálie, a mezi nima taky pár moravských. A jak si vedly? Čtěte dál... Vlastně to celé trochu připomíná 50 odstínů Rosé (foto 1a).

12 odstínů Rosé

Lucien Crochet, Sancerre Rosé, AOC, 2017 (foto 2a)
Vinařství z oblasti Sancerre na Loiře ve Francii, samozřejmě 100 % Pinot Noir. Od vůně svěží, minerálně-ovocné (jahody, citrusová linka), s navazující chutí, jen citrusů je tam více. Dobře postavené víno, hodně šťavnaté (vysoká kyselina), v těle střední, celkem srovnané, se střední perzistencí a grepovou hořčinkou v dochuti. Zatím hodně syrové a těch 535 Kč na něm není vidět. Za rok, až se trochu usadí, bude lepší.

Château d’Esclans, Whispering Angel Rosé, AOC, 2017 (foto 2b)
Cuvée odrůd Grenache, Cinsault, Syrah, Rolle (Vermentino) a Tibouren z Côtes de Provence. Vůně je středně intenzívní i středně plná, ovocná (do pomerančů), s trochou bílých květů a sušených bylin. Chuť navazuje, přidává se hořčinka. Víno je dobře postavené, má ale jen střední kyselinu, střední až plnější tělo, a hlavně vyšší hořčinu končící až ve středním závěru. Jsem z něj rozpačitý, hlavně ta chybějící kyselina z něj dělá docela fádní kousek. A když vidím hodnocení (88 až 92 b.) a cenu 645 Kč, jen nechápavě kroutím hlavou.

Tenuta di Biserno, Sof, IGT, 2018 (foto 3a)
Cuvée z 50 % Syrahu a 50 % Cabernetu Franc z Toskánska (oblasti Bolgheri a Maremma), údajně víno na počest Sophie Antinori, má rozhodně hezkou a nepřehlédnutelnou ambaláž. Ve vůni je poměrně intenzívní, středně plné a svěží, minerálně-ovocné (třešně, citrusy). Chuť dokonale navazuje. Víno je dobře postavené, ale zase má jen střední kyselinu, která jeho popíjení rozhodně neusnadňuje. V těle střední až plnější, s jemnou grepovou hořčinkou a střední až delší perzistencí. Pro mě lepší než předešlé, ovšem za 650 Kč mimo kategorii.

Clarence Dillon Wines, Clarendelle Rosé, AOC, 2016 (foto 3b)
Cuvée z 60 % Merlotu a 40 % Cabernetu Franc z Bordeaux, inspirované postupy Chateau Haut-Brion. Od vůně srovnané, spojité a elegantní, lehce nazrálé, minerálně-ovocné (třešně, jahody se šlehačkou). Chuť dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a harmonické, poměrně tělnaté, s delší perzistencí. Tohle mě baví a s krevetkama i bez nich bych se jím zabavil. Ani ta cena kousek pod pětikilo není úplně mimózní.

Jan Stávek, Rosé Bočky, 2017 (foto 4a)
Svatovavřinecké z cca 40letých keřů, 0,7 g/l cukru, 5,7 g/l kyselin, 12,5 % alc. Vůně je intenzívní, plnější, a hlavně svěží, srovnaná a ovocná (maliny, jahody, třešně). Chuť navazuje, přidává se lehká citrusová linka. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a srovnané, (bohužel ve střední části chuti mizí ovocnost a zůstává jen citrusová hořčina), v těle střední až plnější, s delší perzistencí. Zajímavé a zábavné víno, jen škoda propadu ve střední části chuti. Přesto je cena něco málo přes 3 stovky akceptovatelná.

Jan Stávek, Rosé Bočky, 2016
2,8 g/l cukru, 6,5 g/l kyselin, 13 % alc. Od vůně lehce nazrálé, poměrně intenzívní, svěží a srovnané, primárně ovocné (třešně, pomerančová kůra, citrusy), v chuti vše navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a vybalancované, v těle plnější, s delší perzistencí a ovocně-grepovo-hořčinkovou dochutí. Baví mě. A za stejnou cenu jako předešlé si ho s chutí dám.

Jan Stávek, Rosé Bočky, 2015
4,6 g/l cukru, 5,3 g/l kyselin, 12,5 % alc. Ve vůni je intenzívnější, srovnané, šťavnaté a středně plné, minerálně-ovocné (jahody, maliny, červené pomeranče a další citrusy). V chuti vše navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté, v těle plnější (dáno i cukrem), chuťově skvěle vybalancované, s delší perzistencí. Z Honzových dnešních Boček mě oslovuje nejvíc. Stejně jako dvě předešlá stojí něco přes 3 stovky, což je fér cena.

Peter Zemmer, Lagrein Rosé, DOC, 2018 (foto 4b)
Lagrein z jílovito-vápenatého podloží v Alto Adige, 3 měsíce na kalech. Ve vůni plnější a poměrně intenzívní, vyvážený, minerálně-ovocný (třešně, peckovina, citrusová linka), s citelnou kořenitostí. Chuť navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté, přes sotva juniorský věk vyvážené, v těle plnější, s delší perzistencí. Pěkné, zatím extrémně mladé víno s parádní kořenitostí. Zkuste za rok až tři. Máte-li rádi Rosé, tahle je fajn. A cena těsně nad 4 stovky akceptovatelná.

J. a V. Gardiés, Rosé „Les Milléres“, AOC, 2017 (foto 5a)
Bio produkce, keře na břidlici a vápenci v Côtes de Rousillon (Village). Slušná vstupenka. Od vůně elegantní, šťavnaté, srovnané, intenzívnější a plnější, minerálně-ovocné (do pomerančů); chuť navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a harmonické, v těle plnější, s delší až dlouhou perzistencí. Tohle je fajn a za 350 Kč ode mě dostává palec nahoru.

Château de Bouchassy, Rosé „Eglantine“, AOC, 2015 (foto 5b)
Cuvée z 65 % Grenache, 25 % Cinsault a 10 % Mourvédre z Liracu. Ve vůni nazrálé, vyváženhé, plnější, poměrně intenzívní, minerálně-ovocné (jahody, pomeranče), s tóny lékořice. Chuť navazuje, ale příliš brzy se vytrácí. Víno je dobře postavené, celkem šťavnaté, ale je tenké (sotva střední tělo), chuťově po chvilce až prázdné, se sotva střední perzistencí s hořčinkovou dochutí. Zklamání, takhle si zábavné víno rozhodně nepředstavuju.

Château de Trinquevedel, Tavel Rosé, AOC, 2017 (foto 6a)
Cuvée z 57 % Grenache, 15 % Clairette, 11 % Cinsault, 11 % Syrah a 6 % Mourvédre z (nejen) na Rosé vyhlášené oblasti Tavel. Od vůně intenzívní, plnější, elegantní a dokonale vyvážené, minerálně-ovocné (pomeranč, grepy). Chuť plně navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a harmonické, chuťově vybalancované, s plnějším tělem a dlouhou perzistencí s jemnou hořčinkou v dochuti. Takhle si to naopak představuji. Moc hezké Rosé, které člověka zabaví na celý večer a za 345 Kč ho můžu jen doporučit. Za mě nejlepší víno degustace.

Domaine Font-Sane, Rosé „Plaisir Partagé“, AOC, 2016 (foto 6)
Cuvée z odrůd Cinsault, Grenache a Syrah z oblasti Gigondas. Od vůně plnější, intenzívní, animální a vyvážené, minerálně-ovocné (pomeranče). Chuť ve všem navazuje. Víno je velmi dobře postavené, docela šťavnaté a v těle plnější až plné, srovnané, s delší až dlouhou perzistencí. Moc hezké plné víno, jehož strukltura s přehledem ustojí i 15 % alkoholu. Mě baví a za 340 kč si určitě získá i mnohé z vás.

Závěr

Je úžasné, kolik naprosto odlišných stylů dokáže Rosé nabídnout. A taky šílené, za kolik se některá nabízejí. Doporučuji najít si svůj styl a ochutnávat, nebo si prostě nechat víno popsat a doporučit. Jisté je, že doba různě (ne)sladkých "růžových vod" sice neskončila, ale není třeba ji nadále podporovat, protože existují i Rosé zábavná a přirozená. Takže zamávejme barbínám a pojďme si trochu užívat.

Autoři článku: PLI