5. listopadu 2018

Listopadové tipy vineval

Krásné a prodloužené babí léto pomalu končí a přichází chladný podzim. V listopadových tipech ale ještě zůstanu na rozhraní. Mám pro vás totiž tip na jedno hodně zajímavé burgundské Chardonnay za báječnou cenu. A k němu dvě červená z Itálie, která rozhodně stojí za pozornost. Mám rád ten klasický styl, kdy od prvního přivonění víte, že jste tu správně.

 

Domaine André Bonhomme, Viré-Clessé „Les Pierres Blanches“, 2016

Burgundsko, Francie

Popis vína: Vůně je plnější a poměrně intenzívní, přímá, mladá a vyvážená, minerálně-ovocná (žluté plody, citrusy). Chuť na vůni navazuje, přidává se jemná citrusová hořčinka. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté, a přes svou mladost srovnané, v těle plnější, s potenciálem zrání a dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Domaine André Bonhomme, Viré-Clessé „Les Pierres Blanches“, AOC, 2016
411 Kč   OBJEDNAT

 

Terre di Leone, Valpolicella Classico "Il Re Pazzo", DOC, 2014

Veneto, Itálie

Popis vína: Vůně je plnější a poměrně intenzívní, přirozená a vyvážená, minerálně-ovocná (švestky, višně, jemná peckovina), s jemnou peckovinou. Chuť na vůni navazuje, přidává se lehká zemitost. Víno je velmi dobře strukturované, šťavnaté a vyvážené, v těle střední až plnější, se středními vyzrálými ovocnými taniny, a delší perzistencí s ovocně-peckovinovou dochutí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Terre di Leone, Valpolicella Classico 'Il Re Pazzo', DOC, 2014
324 Kč   OBJEDNAT

 

Castellare di Castellina, Chianti Classico, DOCG, 2014

Toskánsko, Itálie

Popis vína: Vůně je plnější a intenzívní, elegantní a vyvážená, minerálně-ovocná (třešně, citrusová linka, jemná peckovinova), s tóny ušlechtilého dřeva. Chuť na vůni navazuje, přidává se lehká kořenitost. Víno je velmi dobře postavené, úžasně šťavnaté a přes svou mladost srovnané, v těle plnější, s vyššími vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí.

Úplný popis přípravy vína je přístupný členům - Přihlásit nebo Stát se členem
Castellare di Castellina, Chianti Classico, DOCG, 2014
490 Kč   OBJEDNAT

 

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.