15. října 2018

Stapleton-Springer: PN 2016 a další 2017ky na lahvi

Na kousky Jary Springera se vždycky těším a říkám si, co v daném ročníku předvede. Líbi se mi jeho cit a intuice, se kterými svá vína dovádí k dokonalosti. A popravdě, postavit vedle sebe Roučí a další tři Pinoty Noir ze stejného ročníku z poloh Trkmanska, Čtvrtě a Záhřebenské je prostě nejen zábavná hra, ale také příběh vlivů různých půd a přístupů.

Než se ale pustím do srovnání Pinotů Noir, jsou tu ještě další dvě vína. Chardonnay "Záhřebenské" a Orange jako cuvée Pinotu Noir, Saint Laurent a Modrého Portugalu. Takto vypadají všechna pohromadě (foto 1).

Stapleton- Springer, Chardonnay „Záhřebenské“, 2017 (foto 2a)
Vůně působí zpočátku nasládle (po chvíli ve sklenici se ale zharmonizuje a stane se elegantně vyváženou), je plnější, poměrně intenzívní a svěží, minerálně-ovocná (meruňky, physalis, pomerančová kůra), s tóny vanilky, sudu a soli. Chuť navazuje, přidávají se jogurtové tóny a výrazná slanost. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté, v těle plnější až plné, harmonické, a má dlouhou perzistenci s ovocně-slanou dochutí. Na to, jak krátce je víno na lahvi, je báječně spojité a přirozené. Čas ale samozřejmě hraje pro něj a bude čím dál lepší. Hodně mě na něm baví ta slaná ovocitost, která povzbuzuje k dalšímu doušku. Super samostatně i do gastra.

Stapleton- Springer, Orange, 2017 (foto 2b)
Vůně je plnější, středně intenzívní a srovnaná, ovocná (pomeranče, další citrusy), s citelnou mineralitou, podtónem slaměnek a dotekem sudu. Chuť navazuje, přidává se citrusová hořčinka a slanost. Víno je velmi dobře postavené, hodně šťavnaté a „prudce pitelné“, má střední tělo, lehký tanin a delší perzistenci s citrusově-hořčinkovou dochutí. Úžasně osvěžující pití do teplejších dní nebo jako doprovod k jednoduchým jídlům.

Srovnání Pinotů Noir 2016

Jakub Springer, Pinot Noir „Trkmanska“, 2016 (foto 3a)
Vůně je plnější, poměrně intenzívní a svěží, s vystupujícím alkoholem (srovná se až asi 5 hodin po otevření), minerálně-ovocná (jahody, třešně), s citelnou vanilkou a dotekem sudu. Chuť navazuje, přidává se docela výrazná peckovina (hořčina) a citrusová linka. Víno je dobře postavené, šťavnaté, v centrální chuti se trochu vytrácí ovocnost; má plnější tělo, střední taniny, a delší perzistenci. Nejméně harmonické víno v této degustaci, trochu se spravilo až po pár hodinách. Přesto 13 % alkoholu vystupuje víc, než je zdrávo. Uvidíme, co s ním udělá trocha času.

Tomáš Springer, Pinot Noir „Čtvrtě“, 2016 (foto 3b)
Vůně je plná a intenzívní, vyvážená, minerálně-ovocná (třešně), s citelnou vanilkou, pěkným sudem a podtextem slaměnek. Chuť dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a přes svou mladost harmonické, v těle plnější až plné, se středními vyzrálými ovocnými taniny, a delší až dlouhou perzistencí. Oproti předešlému lépe strukturované, 14 % alkoholu nikde nevyčnívá. Roste a elegantní v čase, po cca 8 hodinách je v nejlepší kondici. Potřebuje aspoň 3 roky, aby bylo uvolněnější. Baví mě moc.

Jaroslav Springer, Pinot Noir „Roučí“, 2016 (foto 4a)
Staré klony (115) s tenkou slupkou, tedy nižší barva (foto 4b), jak mám u pinotu rád. 12 měsíců na francouzských baricích, nefiltrováno, nečiřeno. Vůně je neskutečně elegantní a vyvážená, plnější a poměrně intenzívní, minerálně-ovocná (třešně, citrusová linka), s umně použitým sudem. Chuť dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a harmonické, spíše klasičtější, v těle plnější, se středními až vyššími vyzrálými ovocnými taniny, a dlouhou perzistencí s citrusovou dochutí. Pinot, který člověka ohromí a pro mě v tuto chvíli z této sestavy nejzábavnější.

Jaroslav Springer, Pinot Noir 777 „Záhřebenské“, 2016 (foto 5a)
Rok výsadby 2013, tedy teprve druhá sklizeň; klon 777, malý hrozen, středně silná slupka a tedy vyšší barva (foto 5b) oproti předešlému. 15 měsíců na francouzských baricích. Vůně je hutná, elegantní, plná, intenzívní a vyvážená, minerálně-ovocná (višně, švetsky, peckovina, citrusová linka), s pěkným sudem. Chuť navazuje, přidávají se tmavé plody. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a přes svou syrovost harmonické, s parádní texturou, s plnějším tělem, středními až vyššími vyzrálými taniny, a delší až dlouhou perzistencí. Působí tvrději a maskulinněji než předešlé, takový spíš Pommard. Nutně vyžaduje čas na zrání, zatím je hřích ho vůbec otevírat.

Závěr

Vína jsou čerstvě na lahvi a ještě se potřebují „usadit“. Každopádně je na co se těšit. Chardonnay mě baví vyvážeností chuti a ten slaný podtext je úžasný. Orange je spíš na zábavu a běžné popíjení. Z pinotů jsem zvědavý na Trkmansku, která aktuálně působí dost rozvrkočeně, líbí se mi Čtvrtě (v čase roste do ještě větší zábavnosti) a Roučí (tady bych po delším čase čekal posun, který nenastal), a Záhřebenské je krásné, jen je zatím škoda ho otevírat. Jsem moc zvědavý, jak se budou vína vyvíjet na lahvi a jak se budou chovat třeba za dva tři roky. Pokud to zajímá i vás, je třeba je nakoupit hned a uložit, protože později už určitě nebudou.

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.