15. ledna 2018

Weingut Dürnberg: zázrak z Weinviertelu?

Každý asi ví, že rakouská vinařská oblast Weinviertel těsně sousedí s naším územím. Je to vlastně druhá strana hranice s moravskými vinicemi. Podmínky velmi podobné těm našim, možná jen po technologické stránce jsou naši sousedé trochu dál. Jinak vše srovnatelné. A do toho narazím na vína, která mě hodně příjemně překvapí, a téměř nemůžu uvěřit, odkud pocházejí…

Proč? Co je na nich tak jiného? Minerálnost. Až neskutečná minerální slanost. Netvrdím, že ve Weinviertelu nejsou místa, která vínům tuto, pro mě mysteriózní vlastnost, nepředávají. Ale je jich tak zoufale málo, až bych ta vína naslepo řadil jinam. Když k tomu přidám vynikající zpracování, odrůdovou typičnost a jakousi podmanivou přímost, vyvolávají ve mně zvědavost. A přesně to je pro mě vinařství Dürnberg.

Wiengut Dürnberg

Vinařství Dürnberg se nachází v obci Falkenstein (foto 1) ležící na kopci kousek od hranic. Víno se tu pěstuje již od 12. století. Naši předci (tedy pardon… rakouští) nebyli žádní nazdárci a tento pro víno výjimečný terroir jim nemohl uniknout. Místní kopce chrání vinice před silnými západními větry, vápenaté půdy (odtud ta báječná mineralita) a relativně chladné podmínky dávají vínům již zmiňovanou slanost a také šťavnatost, zajímavou kořenitost a přímost (jaký rozdíl oproti spoustě „povolených“ vín z okolí).

Aktuálně vedou vinařství tři přátelé z dětství. Christopher Körner, jenž vinařství před 20 lety založil a důvěrně zná vinice i vinařské technologie, Matthias Marchesani, který se stará o marketing a prezentaci, a Georg Small, jenž vystudoval Wein Akademie a pracuje jak ve vinicích, tak v obchodě a marketingu. Jejich filozofií je vyjádření autonomie terroir ve víně, což se jim (dle mého názoru) báječně daří. A dodávám, že včetně typičnosti projevu jednotlivých odrůd…

Weissburgunder Reserve 2016 (foto 2a)
Vůně je plnější a intenzívnější, přímá a srovnaná, minerálně-ovocná (citrusy, bílý a žlutý meloun), se štychem sudu. Chuť navazuje a je podmanivě vyvážená. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a harmonické, v těle plnější, s delší až dlouhou perzistencí.

Krásný exemplář bílého pinotu s parádní mineralitou, přímý a skvěle pitelný. Každý doušek člověka poňouká k dalšímu. Víno nezapře vápencové podloží, ležení na kalech, ani zrání ve větších dubových sudech, které byly použity s mistrnou citlivostí.

Grüner Veltliner Tradition DAC Reserve 2016 (foto 2b)
Vůně je plnější a poměrně intenzívní, vyvážená, minerálně-ovocná (citrusy), s tóny bílých květů a koření (bílý pepř). Chuť dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a harmonické, odrůdově typické, v těle plnější, s delší až dlouhou perzistencí.

Moc hezký veltlín, který má svým výrazně minerálním projevem mnohem blíž do Kamptalu či Kremstalu než do Weinviertelu. Pochází ze starých keřů, zraje na kalech ve velkých sudech, a už v tomto mladém věku je úžasně komplexní.

Riesling Peregrin Reserve 2015 (foto 3a)
Vůně je plnější a poměrně intenzívní, vyvážená, minerálně-ovocná (citrusy, citrusová kůra), na pozadí dotek medu. Chuť navazuje, jen bez medového podtextu, ovšem s osvěžující citrusovou hořčinkou. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a přes svou mladost (a možná až syrovost) harmonické, v těle plnější, má delší až dlouhou perzistenci.

Krásný a odrůdově typický Riesling, který je minerálně natolik slaný, že bych jeho původ ve Weinviertelu nehledal. Má hodně zajímavou chuťovou paletu, v níž se nezapře zrání na kalech v 1000litrových dubových sudech. Aktuálně potřebuje otevřít alespoň 5 hodin dopředu a jeho čas teprve přijde. Parádní kousek.

Ortolan Cuvée Prestige 2015 (foto 3b)
Vůně je plnější a poměrně intenzívní, elegantní a vyvážená, minerálně-ovocná (citrusy), s jemnými tóny vanilky, mléčného karamelu a dotekem akátového medu. Chuť dokonale navazuje, přidává se osvěžující citrusová hořčinka. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a harmonické, v těle plnější, a má delší až dlouhou perzistenci.

Cuvée z 85 % Chardonnay, 10 % Pinot Blanc a 5 % Pinot Gris (z vápencových podloží) představuje takový trochu lehčí burgundský styl a baví mě opravdu hodně. Zrálo 10 měsíců na kalech v 500litrových dubových sudech, což mu dává hloubku, charakter i zajímavý potenciál zrání. Za tři roky se budu těšit…

Grauburgunder Reserve 2015 (foto 4a)
Vůně je poměrně plan, intenzívnější, vyvážená a čistá, minerálně-ovocná (přezrálé hrušky, jablka), s tóny šípkového čaje a koření (skořice), dotekem medu a jogurtu, a jemnou oxidativností. Chuť navazuje; přidává se slanost. Víno je velmi dobře postavené, na “šeďák” má parádní kyselinku, až na vyšší alkohol srovnané, v těle plnější až plné, s delší až dlouhou perzistencí.

Hrdlo je zalité voskem a na vinařství si od vína evidentně hodně slibují. Jeho projev je ale (zatím) dost složitý a takový neučesaný, přičemž ale všechny parametry ukazují na talentovaného vytrvalce… Dva dny macerace mu daly vyšší barvu, vysoká zralost hroznů vedla až ke 14 % alkoholu a vše je spojeno 10měsíčním zráním v dubových sudech. Není to můj favorit, ale rozhodně mě zajímá, jak se bude vyvíjet…

Pinot Noir „Hocheck“ 2015 (foto 4b)
Vůně je středně plná a poměrně intenzívní, srovnaná, lehce nasládlá, ovocná (třešně, peckovina, jemná citrusová linka), s příjemnou mineralitou, tóny vanilky, zemitosti a koření. Chuť navazuje, přidává se podtext drcených slunečnicových semínek, postupně jde do třešňovo-jahodového kompotu. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté, v těle střední, až na lehce vyšší alkohol srovnané, má střední ovocné taniny a delší perzistenci.

Velmi dobře udělaný pinot, který potřebuje aspoň 4 hodiny na lahvi, než se zhomogenizuje. Přesto na mě větší dojem dělají bílá vína vinařství...

Závěr

Vína, o kterých tu píšu, patří do prémiové řady (foto 5). I tak je jejich cena (povětšinou) na úrovni (nebo pod) velké části kvalitních vín na Moravě. Za mě je při této úrovni koncertu navýsost férová. Rovněž vína z řady Klassik mají co nabídnout a jejich poměr ceny a kvality je podobně zajímavý. Prostě ochutnejte…

Vína k nám dováží společnost Foltýn Wine a já je vřele doporučuji. A až je vyzkoušíte, připište své zkušenosti s nimi do diskuze pod článkem…

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.