Srovnání poloh Chambertin Grand Cru

Vinice v Gevrey-Chambertin jsou nejsevernějšími Grand Cru polohami v Burgundsku a říká se, že Chambertin je král. Asi ano, když si odsud odvezl keře i Karel IV, aby jimi osázel českou zemi. Místní vína jsou má oblíbená. Rád bych měl někdy vedle sebe všech devět Grand Cru vinic, ale i ty čtyři, a zároveň tři „králové“ od různých vinařství, byly báječnou zkušeností.

Dohoda zněla jasně. Každý rok uspořádat degustaci burgundských Grand Cru vinic z jedné apelace tak, abychom měli možnost porovnat projevy jednotlivých parcel. Letos padla volba na Chambertin a rozhodně to stálo za to. Z devíti Grand Cru vinic: Chambertin, Chambertin-Clos de Bèze, Charmes-Chambertin, Mazoyères-Chambertin, Chapelle-Chambertin, Griotte-Chambertin, Latricières-Chambertin, Mazis-Chambertin a Ruchottes-Chambertin, jsme sice ochutnali jen čtyři, zato krále Chambertin od tří různých vinařství.

Předpokladem byla alespoň částečná nazrálost (což u vín s potenciálem zrání 30+ let není úplně „easy“ na sehnání), a ideálně ve vynikajícím ročníku. Ročník 1999 tuto podmínku splňuje dokonale (RP 93), ročník 1996 se jí blíží (RP 89). Ikdyž si myslím (a mé zkušenosti to potvrzují), že minimálně k ročníku 1999 mohl být Robert krapet štědřejší. Jaká tedy byla vína po 18 resp. 21 letech zrání?

Domaine Guyon, Chambertin „Les Charmes de Mazieres“ Grand Cru, 1999 (foto 2 a)
Vůně je zpočátku plná až hutná, intenzívní a vyvážená, minerálně-ovocná (třešně, peckovina, jahodový kompot), s tóny mintu, bylin, mléčného karamelu a čaje. Chuť navazuje, přidávájí se švestky a zemitost. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a srovnané, v těle plnější, s vyzrálými ovocnými taniny a delším závěrem. Víno se bohužel hodně rychle ztrácí a v závěru mu schází ovocnost. Moc se mi líbí vůně, ale chuť (hlavně v intenzitě) notně pokulhává. Toto vinařství vůbec neznám, a asi to bude nějaký negociant. Rozhodně nemá nic společného s Domaine Antonin Guyon, jak jsem původně doufal.

Domaine Rossignol-Trapet, Latricieres-Chambertin Grand Cru, 1999 (foto 2 b)
Vůně je intenzívní, plnější a vyvážená, minerálně-ovocná (třešně, višně, citrusová linka), s tóny čaje a podtónem sudu. Chuť navazuje, jde více do višní a pecek. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté, v těle plnější až plné, harmonické, s výraznými vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí. Víno s elegantním projevem, jemnější, (v rámci Chambertin) ženštější, byť postupně trochu mohutní. Baví mě moc a těším se na další dvě do srovnání…

Domaine Rossignol-Trapet, Chapelle-Chambertin Grand Cru, 1999 (foto 3 a)
Vůně je plná až hutná, intenzívnější, vrstevnatá a vybalancovaná, minerálně-ovocná (třešně, višně, peckovina, citrusová linka), s dotekem mintu a kávy. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté, noblesní, maskulinní, v těle plnější až plné, stále mladé, harmonické, s výraznými vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí. Nádherný exemplář Chambertinu, svalnatý, mužský, opak Latricieres. Krása.

Domaine Rossignol-Trapet, Chambertin Grand Cru, 1999 (foto 3 b)
Vůně je mohutná, plná a intenzívní, vrstevnatá a vyvážená, minerálně-ovocná (třešně, višně, peckovina, citrusová linka), s podtónem mintu a ušlechtilého dřeva. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté a noblesní, v těle plné, harmonické, s výraznými vyzrálými hladkými ovocnými taniny a velmi dlouhou perzistencí. Ano, tohle je král. Nejkomplexnější ze všech, má vyváženou ženskou a mužskou stránku. Velké víno.

Henri Villamont, Chambertin Grand Cru, 1996 (foto 4 a)
Vůně je nazrálá, intenzívnější a plnější, podzimní spadané vlhké listí, čaj, kůže, třešňový kompot, jeřabiny, jemná mineralita, dotek sudu, mléčného karamelu a máty. Chuť navazuje, přidává se citrónová kůra. Víno je velmi dobře postavené, hodně šťavnaté (vyšší kyselinka), v těle střední až plnější, s citelnými zemitějšími taniny a delší až dlouhou perzistencí. Postupně se ale vytrácí ovocnost a víno stojí primárně na kyselině. Není to špatné víno, ale Chambertin si takhle rozhodně nepředstavuju…

Louis Jadot, Chambertin Grand Cru, 1996 (foto 4 b)
Vůně působí hodně mladě, je plná, intenzívnější a vyvážená, minerálně-ovocná (jahodový a třešňový kompot), postupně se přidávají bylinky a mint. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je krásně šťavnaté a harmonické, v těle plnější, s vyzrálými hladkými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí. Parádní víno, kritiky vysoce hodnocené. Má naleštěnou karoserii i vynikající motor. Za mě mu ale chybí faktor X. Něco co Chambertiny od Rossignol-Trapet mají. Nazval bych to vnitřní energií nebo přitažlivostí...

Závěr

Zábavný večer s chvilkami nadšení i okamžiky mírného zklamání. Jako život sám. :-) Na druhou stranu jasné potvrzení toho, že nejdůležitější informací na etiketě je jméno vinaře…

Hodně se mi líbilo srovnání tří parcel od stejného vinařství (Rossignol-Trapet) ve stejném ročníku (1999). To už nějakou vypovídací hodnotu má. Projevy těch vín mi připomněly Barola od Parusso. Feminní „Mariondino“, maskulinní „Le Coste Mosconi“ a nejkomplexnější „Bussii“. A ročník 1999? Pokud tato vína máte, klidně je nechte 5 (Latricieres) až 10 let (obě další) ležet.

Autor článku: PLI