Vinařství Nepraš & Co.: Další vína 2016 na lahvi

Na trh přichází druhá část bílých vín ročníku 2016 vinařství Nepraš & Co. Jsou to vína, která byla vinifikována déle, což už je samo o sobě znakem vyšší serióznosti. O jaká vína se jedná? Zatím přímější Riesling vlašský, košatý Sauvignon blanc a hlavně sadu tří Rieslingů ze tří různých klonů, označených podle zbytkového cukru jako řady BMW. Tedy 3, 5 a 7. Jaká jsou?

Všechna vína jsem měl možnost chutnat ještě v sudech a slibovala hodně. Sauvignon byl vynikající a tři Rieslingy jako z učebnice pro sommeliéry. Ale víte jak to je. Víno se filtruje, stabilizuje a pak jde teprve do lahve. To, co člověka uchvátilo na sudu, může v lahvi působit dost jinak. Tak se na to pojďmě podívat…

Riesling vlašský „Spodenberg“, p. s., 2016 (foto 2a)
Hrozny pocházejí ze třicetileté certifikované organické vinice Spodenberg/Pod Pálavou; víno kvasilo a zrálo ve velkém dubovém sudu a je na plech suché. Jeho cena na vinařství je 250 Kč.

Vůně je intenzívnější, středně plná, ovocná (červená jablka, citrusy), s jemnou mineralitou, bílými květy a dotekem medu. Chuť dokonale navazuje. Víno je dobře postavené, šťavnaté, mladé, syrové, srovnané, v projevu přímé, má střední tělo a delší perzistenci.

Na první napití bych jej nazval až strohým a postrádal typicky vlašákové tóny. Objevily se až druhý den, třetí den bylo víno nejlepší. To svědčí o tom, že to v něm je, jen potřebuje dostat čas na doladění.

Sauvignon Blanc „Steinriegel“, kabinet, 2016 (foto 2b)
Hrozny pochází z certifikované organické vinice Steinriegel/U Božích muk. Víno kvasilo a zrálo ve velkém dubovém sudu dopplestuck a je suché. Jeho cena na vinařství je 270 Kč.

Vůně je poměrně intenzívní, plnější a vyvážená, minerálně-ovocná (citrusy, žluté a tropické plody), ozvláštněná tónem listí černého rybízu a vanilky. Chuť navazuje, výrazně se přidává bezová šťáva a minerální slanost na pozadí. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté, elegantní a harmonické, má plnější tělo a dlouhou perzistenci s minerálně-ovocným závěrem.

Na Moravu neskutečně “teplý” Sauvignon. Ovocnost tropických plodů je báječně snoubená s citrusy, minerální slaností a zakulacujícím objetím sudu. Pro mě jeden ze stylů Sauvignonu blanc, který se mi líbí. Smekám.

Riesling 3. „Altenberg“, p. s., 2016 (foto 3)
Jednoklonový Riesling (239-25Gm) z certifikované organické vinice Altenberg/Stará hora. Obsah zbytkového cukru cca 3g/l. Kvasilo a zrálo ve velkém sudu Doppelstuck. Cena na vinařství je 290 Kč.

Vůně je plnější a poměrně intenzívní, vyvážená a krémová, ovocná (citrusy, žlutá jablka), s pěknou mineralitou a dotekem vanilky a medu. Chuť navazuje, jen jde více do citrusů. Víno je velmi dobře postavené, krásně šťavnaté, přes svou mladost srovnané, v projevu přímější a hravé, s plnější tělem a delší až dlouhou perzistencí.

Na plech suchý charakterní Riesling, vyvážený a štíhlejší, ideální pro milovníky přímých vín, skvělý primárně k sladkovodním rybám.

Riesling 5. „Altenberg“, p. s., 2016 (foto 4)
Jednoklonový Riesling (239-20Gm) z certifikované organické vinice Altenberg/Stará hora. Obsah zbytkového cukru cca 5g/l. Kvasilo a zrálo ve velkém sudu Doppelstuck. Cena na vinařství je 270 Kč.

Vůně je plnější, středně intenzívní, vyvážená, ovocná (žluté plody, žlutá jablka, citrusy), s lehkou mineralitou a dotekem vanilky. Chuť navazuje, jde více do citrusů. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a srovnané, plnější nebo spíš svalnatější než předešlé, ale ne tak vyrýsované, s delší až dlouhou perzistencí.

Víno působí komplexněji než předešlé, což je způsobeno trochu větší plností danou zbytkovým cukrem (víno je samozřejmě suché). Na druhou stranu má mírně odlišnou ovocnou skladbu. Jde více do žlutých jablek a žlutých plodů, citrusy jsou zřetelnější spíš v chuti. Moc hezké víno na samostatné popíjení i jako parťák do gastronomie.

Riesling 7. „Altenberg“, p. s., 2016 (foto 5)
Jednoklonový Riesling (198-25Gm) z certifikované organické vinice Altenberg/Stará hora. Obsah zbytkového cukru cca 7g/l. Kvasilo a zrálo ve velkém sudu Doppelstuck. Cena na vinařství je 290 Kč.

Vůně je plnější až plná, poměrně intenzívní, vyvážená, ovocná (citrusy, žlutá jablka), s pěknou mineralitou a dotekem vanilky. Chuť navazuje, jde více do citrusů. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté, přes svou mladost harmonické, v těle plnější až plné, komplexní, s delší až dlouhou perzistencí.

Toto víno působí ještě plněji, ty dva gramy cukru navíc jsou znát. Přesto je víno pořád suché. Projevem je blíže prvnímu vínu, ta citrusová linka je nezaměnitelná. Baví mě moc a má potenciál určitě aspoň na 10 let. Ale to mají všechny tři.

Závěr

Je třeba si rovnou říct, že všechna vína jsou mladá a syrová, a měla by dostat prostor k homogenizaci. Je to něco, na co se moc nebere zřetel, protože všichni supí za okamžitým zážitkem, neuvědomujíc si, že otrhat ze stromu květy znamená nejíst žádné ovoce. Tady ovoce rozhodně je, a je ho dost. Tedy… bude. Dejte vínům půl roku až rok. Budete nadšeni.

Autor článku: PLI