Nejlepší moravské Pinoty Noir ve slepém srovnání

Tuto degustaci jsem měl v hlavě už dlouho. Jenže sehnat všechna ta vína (na moravské poměry) v archívnívh ročnících, zabralo trochu času. Myslím, že se to vyplatilo. Degustační sety v ročních 2012, 2007 a 2005, vína od Mirka Hrabala, Jary Springera a Radka Nepraše doplněná pro maximální pozornost zajímavými Pinoty z Burgundska. Vše samozřejmě naslepo…

Vína jsem rozdělil do tří setů podle ročníků a ke každému přidal jednoho zástupce Burgundska (foto 1), aby degustující neměli tendenci vína podcenit a soustředili se primárně na dojmy. Vína popisuji tak, jak šla v řadě za sebou. Odkrývali jsme je na konci každé série. Očekávání bylo velké. ;-)

Set první: 2012

Ročník 2012 byl v Burgundsku výborný (Robert Parker jej ohodnotil 91 body), na Moravě naopak trochu složitější...

Domaine Jean Grivot, Bourgogne Pinot Noir, AOC, 2012 (foto 2a)
Vůně je intenzívnější, plnější, elegantní a lehce nasládlá, minerálně-ovocná (třešně, citrusová kůra). Chuť dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a vyvážené, v těle střední až plnější, až na mírně vyšší alkohol harmonické, má střední až plnější vyzrálé taniny a delší až dlouhou perzistenci. Moc hezké, typické burgundské. Baví mě.

Domaine Hrabal, Pinot Noir, 2012 (foto 2c)
Vůně je intenzívní, plnější a lehce nazrálá, ovocná (kompotované třešně), s jemnou mineralitou a kořenitostí. Chuť navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté, zábavné a vyvážené, má plnější tělo, střední ovocné taniny a delší až dlouhou perzistenci. Díky kořenitosti a jemné zemitosti určitě moravské, krásně vyladěné, nadprůměrné víno.

Jaroslav Springer, Roučí, 2012 (foto 2b)
Vůně je intenzívní, plnější a srovnaná, ovocná (třešně), s lehkou mineralitou, kořenitostí a poměrně silnou linkou drcených slunečnicových semínek. Chuť navazuje, bohužel včetně semínek způsobujících hořčinu. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté, v těle střední až plnější, s výraznějšími taniny a střední perzistencí. Ovocná složka odeznívá příliš rychle a zůstává dojem hořčiny. Čekal jsem víc...

Set druhý: 2007

Ročník 2007 byl v Burgundsku solidní (RP 88), na Moravě to bylo podobné, ovšem podmínky u nás se oproti Burgundsku dost liší.

Stapleton-Springer, Pinot Noir, 2007 (foto 3a)
Vůně je intenzívní, středně plná a srovnaná, minerálně-ovocná (třešně), s dotekem vanilky a mléčného karamelu. Chuť navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a vyvážené, má střední až vyšší vysušující taniny, střední tělo a střední až delší perzistenci. Velmi hezká (až burgundská vůně), vysušující taniny ale výrazně zhoršují pitelnost. Zajímavé víno, ale schází mu zábavnost.

Nepraš 7 Co., Pinot Noir, 2007 (foto 3c)
Vůně je plnější, intenzívní, lehce nasládlá a podmanivá, elegantní a vyvážená, ovocná (jahodový kompot, třešně), s jemnou mineralitou a dotekem vanilky. Chuť navazuje, přidává se mléčný karamel. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a zábavné, v těle plnější, se středními hladkými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí. Ou, krásný kousek. Úžasný projev vyváženého komplexního vína z Moravy a zároveň ukázka, co u nás lze vytvořit. To víno znám, pil jsem ho několikrát a vždy mě baví, dokonce i po degustaci Richebourg a Chambertin. 9 let na kalech, lahvováno 2016. Bravo, Radku. Smekám.

Domaine Jean Trapet, Gevrey-Chambertin, AOC, 2007 (foto 3b)
Vůně je jemná, středně intenzívní i středně plná, ovocná (třešně), s lehkou mineralitou. Chuť navazuje, ale ovocnost během chvíle nenávratně mizí. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté, má střední tělo, střední taniny a střední perzistenci. Popravdě… velké zklamání. Bez ovocnosti visí primárně na kyselině a to je málo. Znám jej v ročnících 2005, 2008, 2009, 2010 a 2012 a vždy jsem byl spokojen nebo nadmíru spokojen. Tohle je ale krok vedle a marně si lámu hlavu proč…

Set třetí: 2005

Ročník 2005 byl v Burgundsku vynikající (RP 96), na Moravě to bylo podobné. Příroda dělala, co mohla, a kdo v tomto ročníku neudělal (na své poměry) nadprůměrné víno, může vinit jen sám sebe.

Jaroslav Springer, Pinot Noir v2, 2005 (foto 4b)
Vůně je plnější, poměrně intenzívní, vyvážená a zábavná, minerálně-ovocná (třešně, grepová linka), s tóny čaje. Chuť dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté, harmonické a příjemné, v těle plnější, se středními vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí s citrusovou dochutí. Moc hezké víno, v nejlepším slova smyslu líbivé. Baví mě moc. Verze dva (v burgundské lahvi) se od verze 1 (v Bordeaux lahvi) liší delším časem v sudu (2 roky).

Jaroslav Springer, Pinot Noir v1, 2005 (foto 4a)
Vůně je plná a hutná, středně intenzívní, vyvážená, s tóny kůže a výraznou kávou, minerálně-ovocná (třešně, grepová linka). Chuť navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a vyvážené, v těle plnější, se středními vyzrálými taniny a delší perzistencí. Rok na sudu, působí nazráleji než verze 2. Pěkné, přesto mě více oslovuje dvojka.

Domaine Hrabal, Pinot Noir, 2005 (foto 4c)
Vůně je plnější, poměrně intenzívní, srovnaná a „charizmatická“, minerálně-ovocná (třešně, třešňový kompot), s jemnou kořenitostí a zemitostí. Chuť dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a harmonické, oproti předešlým „chlapštější“, v těle plnější, s hladkými vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí. Vynikající víno, na Moravu doslova výjimečné. Krása, Mirku…

Vaudoissey-Creusefond, Pommard „La Croix Blanche“, AOC, 2005 (foto 4d)
Vůně je plnější, intenzívní a srovnaná, působí mladě a možná i trochu nevybroušeně, minerálně-ovocná (třešně), s tóny mléčného karamelu. Chuť navazuje, přidávájí se jemné čajové tóny. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté, harmonické a elegantní, výborně se pije. Má plnější tělo, citelné vyzrálé ovocné taniny a delší až dlouhou perzistencí. Základní Pommard od malovinaře v lahvové zralosti. To potěší. A evidentně nejen mne.

Hodnocení

A jak to dopadlo? Mám radost, že alespoň jeden hlas dostalo každé z vín, což jen potvrzuje kvalitu a vyrovnanost degustace. V prvním setu dostal nejvíc hlasů Jean Grivot (celkem 7) a je neoddiskutovatelné, že je nejdál. Ve druhém setu to bylo ještě výraznější. Nejvíce hlasů získal Radek Nepraš (8) a někteří si jej dokonce spletli s Burgundskem. Stále těžce vydýchávám zklamání z Trapeta. Třetí set byl nejvyrovnanější a po 6 hlasech dostali Mirek Hrabal a Pommard. Trošku tak zapadla obě vína od Jary Springera, což by byla škoda. U mě měla verze 2 stejné bodové hodnocení jako dvě „nejlepší“.

Znovu se ukazuje, že když se něco umí, je to v určitém rámci srovnatelné se světem. A byť je těch vín u nás zatím méně, jde to. Takže držím palce moravským vinařům i nám, kteří si jejich vína chceme užívat.

Autor článku: PLI