Domaine Jean Grivot: Průřez vín ročníku 2011

Na průřezovou degustaci vín Domaine Jean Grivot jsem se moc těšil. A to přesto, že ročník 2011 byl předními kritiky hodnocen tak trochu nejednoznačně. Jaký tedy vlastně byl? A jaká nabídl vína? Vzorky od základního Bourgogne, přes několik village, 1er Cru až po dvě Grand Cru v různých apelacích na to odpověděla degustace společnosti Alifea…

Domaine Jean Grivot

Domaine Jean Grivot je (i u nás) hodně známé vinařství sídlící ve Vosne-Romanée. Vlastně to byla první doména, která v roce 1930 začala lahvovat a prodávat svá vína sama. Aktuálně drží otěže vinařství ve svých rukou Ettiene, který je pátou rodinnou generací vinařů.

Výčet jejich úžasných pozemků je dost patrný i z degustovaných vín níže, mají jich však mnohem více. Jako třešničku na dortu zmíním alespoň Richebourg. Ettiene kompletně odstopkovává hrozny, což dává ovocnější vína, na druhou stranu používá dost sudu a vína jsou tak (minimálně) v mládí dost „dřevitá“. Jejich potenciál zrání je úžasný, ale než se víno vybalancuje (sud se ideálně integruje a víno je spojité), vezme to delší čas než u velké většiny jiných domén.

Ročník 2011

Názory na ročník 2011 nejsou úplně jednoznačné. Parker dává Côte de Nuits 91 bodů ze 100, Decanter naopak 2,5 z 5. Odborník na Burgundsko Clive Coates, MW to popisuje jasněji: „Hrozny měly méně šťavy než původně slibovaly, na druhou stranu to zvýšilo koncentraci. Přirozená úroveň alkoholu byla obecně 11,5° až 12,5°, takže vína nebudou těžká, ale spíš jemnější a ovocná.“.

Když to shrnu, 2011 je další ročník, který se dá nazvat jako „challenging“. Vína spíš dobře vybalancovaná než silná, a jejich potenciál „střednědobý“.

Degustovaná vína

Všechna degustovaná červená vína jsou typickými burgundskými Pinoty Noir, šťavnatá, minerálně-ovocná s profilem třešní, jahod, citrusového pozadí daného vápencovým podložím, někdy s peckovinou a vždy s tóny zrání na sudu (vanilka, mléčný karamel). Byť jsem degustoval Chardonnay jako poslední, jeho popisem začnu…

Bourgogne Chardonnay AOC, 2011 (foto 2a)
Na můj vkus ne úplně typické, citrusy se mísí s jablky (hrozny jsou z plochých poloh s vyšším obsahem hlíny než vápence) a možná až s kiwi, objevuje se med a vanilka. V těle je plnější, s jemnou hořčinkou a delší až dlouhou perzistencí. Jsem z něj trochu rozpačitý. Tento styl mě nebaví a jeho cenovka je za mě mimózní. V červených hraje Grivot jinou ligu…

Bourgogne Pinot Noir AOC, 2011 (foto 2b)
Ve vůni lehce nazrálé, minerálně-ovocné, intenzívnější, středně plné, srovnané. Chuť navazuje, šťavnaté, střední tělo, střední taniny, přes trochu řidší projev (oproti třeba 2010) je vyvážené, se střední až delší perzistencí. Hezký začátek, víno na pití, které ještě něco vydrží.

Vosne-Romanée AOC, 2011 (foto 3a)
Vůně středně plná až plnější, feminní, intenzívnější, minerálně-ovocná (včetně citrusové linky), s dotekem vanilky. Chuť navazuje + čajové tóny. Velmi dobře postavené, v těle střední, se slušnou texturou, srovnané, s delší až dlouhou perzistencí. Moc pěkné základní V-R.

Vosne-Romanée AOC "Bossières", 2011 (foto 3b)
Vůně plnější, poměrně intenzívní, s tóny zmoklé skály, minerálně-ovocná, bylinky, mléčný karamel, super sud. Velmi dobře postavené, harmonické a elegantní, citelné vyšší taniny, střední až plnější tělo, delší až dlouhá perzistence. Tohle mě baví moc.

Vosne-Romanée 1er Cru "Les Chaumes", 2011 (foto 4a)
Vůně je intenzívní, plnější, s výraznou mineralitou (až do střelného prachu), ovocná, vrstvená, s tóny mléčného karamelu a super sudem. Chuť navazuje + lehké čajové tóny. Pevná a přesná struktura, výborná textura, plnější, harmonické, s vyššími vyzrálýmí taniny a dlouhou perzistencí. Můj velký favorit a druhé nejlepší víno degustace.

Chambolle-Musigny AOC "La Combe d´Orveau", 2011 (foto 4b)
Vůně středně intenzívní i středně plná, minerálně-ovocná, vyvážená s podtextem dřeva. Chuť navazuje, ale ruší mě vyšší hořčinka. Velmi dobře postavené, šťavnaté, se středním tělem, středními taniny, přímé (na Chambolle až strohé), s delší perzistencí. Jemné víno, v ročníku 2011 na mě až příliš. Ale možná dostalo částečně za uši i proto, že šlo po Les Chaumes…

Nuits-Saint-Georges AOC "Les Charmois", 2011 (foto 5a)
Vůně středně intenzívní i středně plná, minerálně-ovocná, zemitá a rustikální. Chuť navazuje + jemná hořčinka. Velmi dobře postavené, šťavnaté a srovnané, se středním tělem, středními taniny a delší perzistencí. Jiný styl, maličko plnější v těle oproti Chambolle, ale ne tak propracované, pocitově naopak řidší.

Nuits-Saint-Georges 1er Cru "Aux Boudots", 2011 (foto 5b)
Vůně plnější, intenzívnější, vyvážená, zemitě-kamenitá, minerálně-ovocná, s vanilkou a tóny dřeva. Chuť navazuje + čaj. Pevná a přesná struktura, šťavnaté, harmonické, kulaté, v těle plnější, s vyzrálými vyššími taniny a dlouhou perzistencí. Parádní víno z pozemku na hranici s Vosne-Romanée (kousek od Les Chaumes) a přesto s tak jiným projevem (včetně minerality).

Échezeaux Grand Cru, 2011 (foto 6a)
Vůně je doslova noblesní, jemně nasládlá, středně plná, intenzívnější, minertálně-ovocná (třešně, jahody, citrusová linka), s tóny vanilky a mléčného karamelu. Chuť navazuje + výrazná citrusová linka. Pevná a přesná struktura, šťavnaté, harmonické, v těle plnější, s parádní texturou, elegantním projevem, vyzrálými plnějšími taniny a dlouhou perzistencí. Takto si to představuju. Vše jak má být, trochu zjemněné ročníkem 2011. Za mě vítěz degustace.

Clos de Vougeot Grand Cru, 2011 (foto 6b)
Vůně středně intenzívní i středně plná, působí sevřeně, minerálně-ovocná s tónem drcených slunečnicových semínek. Chuť navazuje + lehká hořčinka slunečnicových semínek. Pevná a přesná struktura, šťavnaté, srovnané, v těle plnější, s vyzrálými plnějšími taniny a dlouhou perzistencí. No, ta slunečnicová semínka a hořčinka mu nesluší a ještě je takové „povolené“. Hned po otevření (25 hodin dopředu) bylo plné červených plodů a síly, teď jakoby mu docházely. Projev Échezaux jede po přesně opačné křivce. Pokud ho máte, zkuste ho otevřít třeba jen 10 hodin dopředu. Pomůže mu to.

Závěr

Ettienova vína mají svůj styl a mně se ten styl líbí i přesto, že vyžaduje delší zrání na lahvi. Ročník 2011 je ale přístupnější a bude k pití dříve. Bourgogne Rouge a Vosne-Romanéé při troše přípravy hned, Bossieres, La Combe d‘Orveau a Les Charmois bych zkusil tak za dva roky. 1er Cru vypadají báječně, tam to bude ještě tak 5 let chtít. A Grand Cru? Échezaux tak za 10 let, Clos Vougeot bych zkusil s těma 1er Cru.

Degustace mi potvrdila, že mi od Domaine Grivot nejvíce sedí vína z Vosne-Romanée (samozřejmě včetně Richebourg :-). Dlouhodobě mě baví i jejich Bourgogne Rouge, které má navíc akceptovatelnou cenovku. Po dnešku k nim přiřazuji i Échezaux, ikdyž u něj je cena šílená. Pokud si dobře vzpomínám, tak před méně než 10 lety stála jeho vína polovinu. No jo, když je něčeho omezené množství a je o to zájem…
Tak na chvíli zapomeňme na cenovky a užívejme si život. ;-)

Autor článku: PLI