Páteční okénko: Restaurace Julius Meinl (Praha)

V samotném centru Prahy, na Můstku, stojí nově zrekonstruované prostory pro gurmány. Můžete tu zakoupit potraviny a lahůdky od vybraných dodavatelů z celého světa nebo navštívit zajímavou restauraci. Z kvalitních a čerstvých surovin zde připravují různé typy snídaní, během dne pak menu denní i stálé, složené z pokrmů mezinárodní a české kuchyně.

Prostředí

Nádherné, zrekonstruované secesní prostory v samém centru Prahy, na pěší zóně, v ulici 28. října. Samotná restaurace se nachází ve druhém patře prodejny lahůdek Julius Meinl. Dá se zajít na snídani, oběd, večeři či jen tak na skleničku vína a něco malého k zakousnutí.

Obsluha

Příjemná a pozorná, pěkně založené stoly v jídelní části, oddělené prostory, které v jednotlivých místnostech restaurace poskytují přiměřenou porci soukromí a klidu. Jedinou drobnou nedokonalostí bylo přinesení sklenic typu Bordeaux na Pinot Noir. Po upozornění připravila obsluha sklenice správného tvaru.

Jídlo

Při každé návštěvě jsme vybírali pouze z denního menu, které poskytuje velmi dobrý poměr výkon/cena. Zaujaly nás především výtečné jehněčí kotlety, šípková omáčka či plněné žampiony portobello. Každý den je na výběr jedna polévka a tři hlavní chody. Jídla á la carte jsou ve vyšší cenové hladině. Jako bezchybné se ukázaly také dezerty z kavárenského menu. Podávaná káva je samozřejmě značky Julius Meinl.

Víno

K dennímu menu jsme volili vína rozlévaná, k dispozici jsou vždy čtyři vína červená a čtyři bílá (z nich dvě z Moravy a dvě ze světa). K jehněčím kotletám jsme zvolili italské Chianti, které splnilo svou roli na výtečnou. K šípkové omáčce pak moravský Pinot Noir. Z bílých jsme objednali rakouský Grüner Veltliner z Wachau velmi dobré kvality.

Dojem/atmosféra

Nový podnik v centru Prahy, který poskytuje kombinaci krásného prostředí a atmosféry secesní Prahy. Dojem může někomu trochu kazit fakt, že musí projít celým obchodem, aby se dostal do restaurace.

Doporučení

Doporučuji k pracovním obědům nebo k příležitostnému obědu v centru města v klidném a elegantním prostředí za rozumnou cenu (v případě poledního menu).

Hodnocení: *** (ze 4 možných)

Další informace: www.meinlpraha.cz

Autor článku: JFK