O mně

Můj zájem o víno začal asi před 20 lety, kdy mě zaujal obrovský rozdíl v chuťovém profilu vína z obchodu a od kamaráda vinaře. Začal jsem se o víno zajímat a hlavně nakupovat a ochutnávat desítky různých vzorků. Ze začátku to bylo hlavně o vínech tuzemských. Trh se ale postupně otevíral a setkání s některými zahraničními kousky by se dalo nazvat jako osudové.

V té době jsem se přestěhoval do Prahy a "náhodou" se stal členem jednoho vinařského klubu. Poprvé jsem ochutnal velká vína z Francie, Itálie, Německa nebo třeba Španělska. Otevřel se mi svět, který se stal mou vášní.

Začal jsem za vínem cestovat, objevoval v jeho projevu nuance dané prostředím, kde bylo pěstováno, podložím, na němž vyrostlo, vinifikačními postupy, dobou zrání na lahvi a dalšími faktory podílejícími se na konečném projevu vína.

Aktuálně studuji Vinařskou akademii v rakouské pobočce anglické školy WSET, Level 4 Diploma, které je vstupenkou k nejvyššímu vzdělání ve víně, studiu Master of Wine.

Chcete-li vědět, jak na víno nahlížím, přečtěte si rozhovor se mnou pro magazín iBestOf.

Jak vznikl vineval?

Samotný název vineval je přesmyčkou z francouzského „évaluation de vins“, což znamená „hodnocení vín“, a vznikl jako potřeba vlastního vyjádření a zároveň pomoc všem, kteří mají víno rádi, ale nemají tolik času jej studovat.

Vineval je internetový magazín, který má za cíl mapovat vína dovážená do České republiky, recenzovat je a případně vám je doporučovat. Nabízí tipy na vína s výborným poměrem kvality a ceny, speciální zvýhodněné nabídky od dovozců, postupy, jak víno připravit, aby vám ze sebe dala to nejlepší, a také spoustu témat o víně, informací o vinařstvích, krajích, odkud pochází, reportáže o vinařských akcích, veletrzích a degustacích, nebo recenze restaurací.

Kontakt

adresa: vineval
Petr Lipový
U Slovanky 2
18200 Praha
   
mobil: +420 603 951 700
e-mail: info@vineval.cz

 

Napsat zprávu
CAPTCHA