Pavel Halm: Pan Frankovka z Velkých Pavlovic

Na jedné straně roztržitost a možná až nejistota, na druhé straně cit a hodně zábavná představení. To bývá znakem umělců. Jako vinař takovým umělcem Pavel Halm určitě je. Dělá různé odrůdy, ale pro mě je to „pan Frankovka“. Znakem jeho vín určitě není líbivost, spíše je to přirozenost, přímost a zvláštní přitažlivost. A taky slanost a potenciál zrání.

Filozofie vinaření

Pavlovou (foto 1) filozofií vinaření je, že víno vzniká ve vinici. Základem jsou zdravé a vyzrálé hrozny, minimum zásahů ve vinici, přirozenost procesu vinifikace a minimum aditiv, protože „příroda ví nejlépe“ a člověk by to jen neměl „zbabrat“.

Vinice

Jeho frankovka pochází z vinice Lizniperky ve Velkých Pavlovicích, kde Pavel hospodaří na necelých 2 ha. Orientace je jiho-jihovýchodní, podloží pískové (dává vína jemná, dalo by se říct ženská a elegantní, s minerálně-slaným podtextem) s horní vrstvou ze zvětralé hlíny. Výsadby tu proběhly v letech 1978 až 1981, takže se bavíme aktuálně o cca 40letých keřích.

Frankovka

Povedlo se nám poskládat unikátní kolekci (foto 2) od čerstvě nalahvovaného ročníku 2017 (ještě bez etiket) až po druhý ročník (2006), který Pavel udělal (2005 byla jen sudovka).

Frankovka, v. z h., 2017 (foto 3a)
Nízká úroda kvůli jarním mrazíkům, teplý suchý rok, podzimní deště. Výtěžnost z keře méně než 1kg, macerace 30 dní, uděláno v sudech (2leté maďarské, 3 až 5leté francouzské bariky), malolaktika, zpočátku batonáž.

Mladinké a syrové, ve vůni plnější a poměrně intenzívní, jakoby „prachové", do červených plodů (maliny, švestky + sušená grepová slupka), s tóny minerální slanosti, jemné kořenitosti a jogurtu. Chuť navazuje, víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a srovnané, v těle střední až mírně plnější, má vyšší až vysoké vyzrálé taniny a delší perzistenci. Vůně se postupně vyvíjí, je spojitější, zvýrazňuje se složka sudu a vanilky. Extrémně mladé víno, které je třeba zatím nechat ležet.

Frankovka, p. s., 2016 (foto 3b)
Jarní mrazíky; lepší úroda než 2017, méně teplý ročník než 2017, podzimní deště. Cca 2 kg z keře, macerace 5 týdnů, starší 1000litrové sudy, minimum síry.

Tmavší barva (s fialovými odstíny). Od vůně plnější a docela intenzívní, mladá, primárně ovocná (třešně, višně) s tóny jablek (včetně zrníček) a jemnou mineralitou. Chuť navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a srovnané, v těle střední, v průběhu štíhlé, s poměrně vysokými ovocnými taniny, a střední až delší perzistencí. Zpočátku se ovocnost ve střední části propadá, ale víno se postupně hodně zlepšuje. Zatím archivovat.

Frankovka, v. z h., 2015 (foto 4a)
Velmi teplý ročník, vláha z roku 2014. 5 týdnů macerace, cca 2 kg z keře, 1000l sudy, nesířená verze.

Ještě fialovější barva než 2016. Vůně je poměrně plná a intenzívní, spojitá a vyvážená, stále mladá, minerálně-ovocná (ostružiny, černý rybíz, višně, grepová linka), s dotekem sudu. Chuť navazuje. Víno je velmi dobře postavené, krásně šťavnaté a harmonické, v těle plnější, s vyššími vyzrálými ovocnými taniny, pěknou texturou a delší až dlouhou perzistencí. Super kousek, dá se pít hned, doporučuji tak 5 let počkat.

Frankovka, p. s., 2013 (foto 4b)
Chladnější ročník, výnos více než 2 kg na keř, 6 týdnů macerace, 1000l sudy.

Vůně plnější, intenzívnější a hodně svěží, srovnaná, minerálně-ovocné (maliny, ostružiny), s tóny čaje, slámy, plátna, a lehkou prachovostí a zemitostí. Chuť navazuje, přidává se červený rybíz. Víno je dobře postavené, hodně šťavnaté (stojí primárně na kyselině), má střední tělo, vyšší (ne úplně dozrálý a trochu vysušující tanin) a střední perzistenci. Okamžitě k pití, lepší nebude.

Frankovka, v. z h., 2011 (foto 5a)
Asi teplejší ročník, 2 týdny macerace, cca 2 kg z keře, žádný sud (jen PVC), déle na kalech, lahvováno 5/2012.

Vůně je plnější, poměrně intenzívní a vyvážená, svěží, minerálně-ovocná (maliny, ostružiny, třešně), s tóny sušených bylin a kůže. Chuť navazuje, přidává se citrusová linka. Víno je velmi dobře postavené, podmanivě a slinosbíhavě šťavnaté, harmonické, s vyššími hladkými ovocnými taniny, středním až mírně plnějším tělem a delší perzistencí. Moc hezké víno, které působí, jako by bylo krátce na sudu. Ani po delším čase ve skleničce neztrácí kompaktnost a drží ovocnost.

Frankovka, p. s., 2009 (foto 5b)
Poměrně teplý ročník, na podzim chladněji. 2 týdny macerace, cca 2 kg z keře, 1000l sud.

Vůně je lehce nazrálá, střední až plnější, svěží, vyvážená a poměrně intenzívní, minerálně-ovocná (třešně, višně, ostružiny), s ýborně integrovaným sudem. Chuť navazuje, přidává se jemná citrusová linka. Víno je velmi dobře postavené, hodně šťavnaté (vysoká kyselina), celkem srovnané (v chuti méně ovoce oproti vůni), v těle střední až mírně plnější, s vyššími, v závěru trochu vysušujícími taniny a delší perzistencí. Hodně pěkné víno, zajímavé na pití právě teď.

Frankovka, p. s., 2008 (foto 6a)
2 týdny macerace, více než 2 kg z keře, eliptické cca 800l sudy.

Zpočátku těkavky a houbový podtext, vůně postupně ve skleničce kompaktní, jde do směsi plodů, stále s podhoubím. Chuť navazuje, ale ovocnost se poměrně rychle vytrácí a víno stojí primárně na kyselině. V těle je střední, se středními taniny a střední perzistencí, zábava se nekoná. Mělo být dávno vypité.

Frankovka, p. s., 2007 (foto 6b)
Hodně hroznů, podstatně více než 2 kg z keře, 2 týdny macerace, zrání 8 měsíců v 3.500l sudech.

Vůně je elegantní, spojitá, plnější a intenzívnější, minerálně-ovocná (třešně, višně), s tóny koření a podtextem sudu. Chuť navazuje, víno je velmi dobře postavené, šťavnaté (vyšší až vysoká kyselina), srovnané, výborně pitelné, v těle střední až plnější, se středními hladkými taniny a delší perzistencí. Po minulém vzorku velké pozitivní překvapení. 12letá frankovka z Moravy stále ve stavu, kdy si ji člověk užívá.

Frankovka, v. z h., 2006 (foto 7)
Teplý ročník, dlouhý podzim, lehce přezrálé hrozny, cukernatost 25+ g/l. 2 týdny macerace, 1,5 kg z keře, žádný sud (jen PVC).

Vůně je elegantní, podmanivá, plná a intenzívní, spojitá a vyvážená, minerálně-ovocná (směs červených a tmavých plodů, citrusová linka), s tóny koření a kůže. Chuť navazuje, jen citrusy jsou citelnější. Víno je velmi dobře postavené, krásně šťavnaté a harmonické, v těle plnější, s výraznými vyzrálými ovocnými taniny, a delší až dlouhou perzistencí. Ve skleničce dále vzkvétá, objevují se tóny kávy. Víno je v super formě, je stabilní a komplexní. Kéž by takových bylo na Moravě více!

Závěr

Hodně zajímavá degustace frankovek z jednoho pozemku (Lizniperky), z různých ročníků a odlišných vinifikací. Je super vztahovat tyto podmínky na aktuální stav nazrálosti vín. V každém případě jsou to vína poctivá, která si na nic nehrají. Nejsou to kousky způsobující davovou psychózu kvazimilovníků vína, ale kdo má něco napito, určitě se s nimi pobaví.

Jejich společným rysem je parádní šťavnatost a minerální slanost, spíše střední až mírně plnější tělo a jistá (až ženská) elegance. Frankovce (a asi nejen na písku) vyhovuje maximální vyzrálost (a cukernatost) hroznů, což dokazuje i tato degustace: nejlepší vína (a také s nejdelším potenciálem zrání) jsou ve výběru z hroznů: 2015, 2006, 2011, (2017 je batole). Z dalších ročníků mě najvíce baví 2009, 2016 a 2007.

Držím Pavlovi palce, aby našel svůj ideální způsob vinifikace a vína se lišila pouze charakterem ročníku. Máme tu vinaře i víno, se kterými je třeba počítat. A to mě hřeje u srdce.

Autor článku: PLI