Opakovaná vertikála Château Calon Ségur

Osud tomu chtěl, že jsem se přesně po čtyřech letech přichomýtl k vertikální degustaci třetího Grandu Classé ze Saint-Estèphe v Bordeaux, Château Calon Ségur, a zjistil, že jsem tenkrát chutnal v podstatě stejné ročníky. Jaká tedy nastala změna ve vínech za ty čtyři roky? Jsou na vrcholu? Nebo aspoň působí nazráleji? Nebo s nimi tento „krátký“ čas vůbec nehnul?

Informace o vinařství si tentokrát odpustím a vrhnu se přímo na vína. Pokud by vás krátké povídání nebo tehdejší stav vín zajímal, nabízím odkaz na původní reportáž. Tehdy jsem degustoval ročníky 2007, 2006, 2003, 2001, 2000, 1996 a 1995, tentokrát ročník 2000 „vypadl“ a „nahradila“ jej mladší 2008 (foto 1). Docela zajímavá náhoda. A příležitost vyzkoušet je ve dvou kolech. Všechna vína byla otevřena 10 hodin před degustací.

Château Calon Ségur 2008

Plnější, intenzívní, syrové, ovocné (černý rybíz, ostružiny, brusinky), s lehkou mineralitou, kořením, dotekem vanilky, zemitosti a výraznými tóny ušlechtilého dřeva. Je velmi dobře postavené, s dominující kyselinou, v těle střední až plnější, s vyššími až vysokými vyzrálými taniny a delší perzistencí. 10 let je pro Calon Ségur prostě zoufale málo. (foto 2a)

Château Calon Ségur 2007

Středně plné, poměrně intenzívní, stále sevřené, ovocné (primárně černý rybíz), s lehkou mineralitou, tóny zelené papriky, koření, zemitosti a kvalitního dřeva, a postupně výrazně do kávy. Velmi dobře strukturované, šťavnaté a až na mírně vystupující alkohol srovnané, v těle střední až plnější, s vyššími a ne úplně vyzrálými taniny a delší perzistencí.

Víno se za ty 4 roky posunulo, ve skleničce se vyvíjí a ve druhém kole bylo velmi příjemně pitelné. Ano, je to horší ročník, přesto se ještě bude vyvíjet. A nedočkavci si jej při správné přípravě mohou začít užívat už teď. (foto 2b)

Château Calon Ségur 2006

Plnější a poměrně intenzívní již od vůně, lehce nazrálé, spojité a vyvážené, minerálně-ovocné (černý rybíz, ostružiny, švestkový kompot), s tóny mintu a dubu. V chuti jde více do černého rybízu. Je výborně strukturované, krásně šťavnaté, přesně texturované, chuťově vyvážené (ale podstatně přísnější než napovídá až podmanivá vůně), v těle plnější (s propadem ve střední chuti), s výraznými vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí.

Ve všem vyváženější a spojitější než 2007, pít jej teď je škoda. Nechat ležet aspoň dalších 5 let. (foto 2c)

Château Calon Ségur 2003

Od vůně poměrně plné, intenzívní, hladké a vyzrálé, elegantní a vyvážené, minerálně-ovocné (přezrálé borůvky se smetanou, přezrálý černý rybíz a ostružiny), dotek vanilky, mintu a ušlechtilého dřeva. Má pevnou a přesnou strukturu a příjemnou šťavnatost, je dokonale harmonické, v těle plnější, s vysokými vyzrálými ovocnými taniny a velmi dlouhou perzistencí.

Hodně pozitívní překvapení ve vývoji a projevu, ve druhém kole dokonale připravené k pití. Aktuálně nejlepší víno na degustaci a začátek lahvové zralosti. Teplý ročník se (v kombinaci s podmínkami “větrné hůrky” St. Estèphe) projevil hodně pozitivně a začíná nabízet zajímavý a možná až nečekaný skvost. (foto 3a)

Château Calon Ségur 2001

Vůně plná až hutná, lehce nazrálá, hladká a spojitá, minerálně-ovocná (černý rybíz, povidla), s tóny kůže, vanilky, mintu a dubu. Víno je velmi dobře postavené, harmonické, v těle střední až plnější, má vyšší vyzrálé taniny a delší perzistenci, zpočátku končící na vlhkém dřevě.

Ve druhém kole šlo více do ovocna, ale zároveň se vytrácí plnost a víno působí řidšeji. To je pro mě trochu zklamání, které přičítám nějaké horší fázi vývoje nebo problému konkrétní lahve. Všechna vína ale byla skladována za stejných podmínek a pokud by se takto měla 2001 vyvíjet, nebylo by s pitím nač čekat. (foto 3b)

Château Calon Ségur 1996

Vůně je středně intenzívní, plnější, srovnaná a lehce nazrálá, s animálními tóny „dvorku“, jde do tmavých plodů s jitrocelovým sirupem a tónů kávy, bylin, koření a dubu s trochu nedozrálou zelenou linkou. V chuti se přidává zemitost. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté, nazrálé, harmonické a chuťově bohaté (typický CS), má střední až plnější tělo, vyšší taniny a dlouhou perzistenci.

Jeho vývoj odpovídá mému popisu před 4 lety, stále má nejvíce elegance z celého setu. Dá se pít po přípravě hned, další (i delší) archivací nic nepokazíte. V této fázi druhé nejlepší víno degustace. (foto 4a)

Château Calon Ségur 1995

Na první přivonění hodně animální (až moc), postupně se vyvětrává. Plnější, poměrně intenzívní, dost nazrálé, srovnané, jde do tmavých plodů, bylinných extraktů a mintu, s podtextem dubu a trochou nepříjemné vařené zeleniny, která se ale po čase úplně odvětrá. Má velmi dobrou strukturu, je šťavnaté, vyzrálé a srovnané, s citelnými středními až vyššími taniny, plnějším tělem a delší perzistencí.

Po prvním kole jsem si poznamenal, že je vhodné spíš k jídlu než samostatně, ale druhé kolo naslepo mi vyrazilo dech. Víno se oprostilo od všeho negativního, stalo se konzistentnějším a podstatně zábavnějším. Z toho mi vyplývá jediné… Dejte všem vínům prostor a čas, popíjejte je pomalu a dejte jim šanci se projevit. (foto 4b)

Závěr

Čtyři roky v životě špičkového vína ve „střední části” očekávaného vyzrávání určitě mají vliv na jeho projev (posun). To, jak velký posun nastane ale závisí na více aspektech. Samozřejmě je to “kvalita” daného ročníku, ale třeba také skladovací podmínky, primárně teplota. Kdy tedy víno otevřít? To hodně záleží na našich preferencích a očekávání. Někdo má rád, když mu taniny “drhnou” patro, jiný preferuje vyváženou eleganci.

A co Calon Ségur? Ročníky jsou si povahou podobné, jejich vývoj v prvních deseti letech také. Poté se začne ročník projevovat více. Teplé ročníky se začínají otevírat a nabízet (2003), chladnější ustrnou (křivka vyzrávání vína v čase je plošší) a tak není důvod na ně dlouho čekat (2007), výborné (1996, 2000, 2005) potřebují více času. Kolik? Klidně 25 nebo 30 let, někdy i více. Záleží jen na vás, jaká je vae představa vína na vrcholu.

Autor článku: PLI