SKALE ve vertikále aneb boření mýtů v Bořeticích

Cuvée SKALE Pavla Springera znám od jeho prvního ročníku 2004. Kdysi jsem ho měl ve slepé srovnávací degustaci s Chateau Cantemerle, 5. Grand Cru z Bordeaux. SKALE bylo (pro většinu) lepší. Ale byli i tací, kteří kritizovali jeho vysokou cenu. Jak vypadá 2004 po letech? A jaké jsou další ročníky? Opravdu je cena tohoto vína adekvátní zážitku, který nabízí?

Na tuto degustaci jsem se hodně těšil nejen proto, že vertikálky mám rád, ale hlavně ze zvědavosti, jak se budou prezentovat různé ročníky (foto 1) dnes už kultovního vína z Moravy, které si mnohdy kvalitativně nezadá se slavnějšími kolegy z Bordeaux.

Viniční trať SKALE

Skale je název jižně orientované vinice ve Vrbici, kde Pavel na necelém hektaru pěstuje Cabernet Sauvignon a Merlot, které jsou základem tohoto cuvée. Zbytek tvoří Svatovavřinecké (z vinice Čtvrtě), které tak trochu plní roli Cabernetu Franc a Petit Verdot (odrůdy typické pro Bordeaux) zároveň. Prostě tvrdí muziku svou kořenitostí a lehkou zemitostí.

Podloží trati je hlinito-štěrkové, což ideálně splňuje nároky obou odrůd, navíc s vyšším obsahem hořčíku. Keře jsou dělány „na hlavu“ s opěrným kůlem a hrozny nízko u země kvůli vyšší záhřevnosti půdy. Veškeré práce tu probíhají ručně a ekologicky bez použití chemických přípravků.

Ale pojďme na vína. Kromě SKALE jsme ochutnali i jedno „startovací“.

Vinařství Springer, Cabernet Sauvignon, p. s., 2013 (foto 2a)
24 měsíců na sudu, cca 2000 lahví. Od vůně působí zavřeně, se zvláštním ocelovým nádechem, minerálně-ovocné (višně, švestky, peckovina), s tóny zelené papriky a dotekem sudu. Je dobře postavené, hodně šťavnaté, v chuti přímé, řidší, a jakoby se sníženou intenzitou, má střední tělo, lehce vystupující alkohol, střední až plnější ne úplně dozrálé taniny a střední perzistenci. Co říct? Tohle není můj šálek kávy. O jeho zařazení v hierarchii vín vinařství možná svědčí i velikost použitého korku (foto 2b).

Cuvée SKALE

Vinařství Springer, SKALE, 2012 (foto 3a)
18 měsíců na bariku, 2012 lahví. Vůně je plnější a poměrně intenzívní, minerálně-ovocná (ostružiny, černý rybíz, lehce i borůvky a povidla), s tóny zelené papriky, vanilky, koření a ušlechtilého dřeva. Chuť dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté, srovnané a přesto lehce utlumené, má plnější tělo, vyšší hladké vyzrálé taniny, a střední až delší perzistenci. Úplně jiný příběh než první víno, přesto bych čekal víc hlavně v komplexnosti a perzistenci. Ročník 2012 prostě nebyl úplné terno.

Vinařství Springer, SKALE, 2008 /Magnum (foto 3b)
24 měsíců na bariku, 1500 lahví Magnum. Vůně je plná, intenzívní a vyvážená, elegantní a nazrálá, ovocná (švestky, peckovina), s výraznou mineralitou a výborně dávkovaným sudem. Chuť dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a harmonické, má zvláštní podmanivou syrovost, plnější tělo, vyšší až vysoké vyzrálé ovocné taniny, a dlouhou perzistenci. Stále má potenciál zrání a bude ještě komplexnější. Srovnatelné s některými médockými Bordeaux. Krásné víno, baví mě moc.

Vinařství Springer, SKALE, 2007 (foto 4a)
12 měsíců na bariku, 7000 lahví. Vůně je nazrálá, vyvážená, plnější a poměrně intenzívní, zpočátku s těkavkami, minerálně-ovocná (ostružiny, třešně), s tóny kůže a sudu. Chuť dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a vyvážené, v těle střední a citelně tenčí, přesto zábavné a chuťově komplexní, se středními hladkými taniny, a delší až dlouhou perzistencí. Víno na vrcholu (nebo trochu za), které, preferujete-li eleganci před svaly, dokáže bavit celý večer.

Vinařství Springer, SKALE, 2006 (foto 4b)
12 měsíců na bariku, 6850 lahví. Vůně je spojitá, nazrálá, vyvážená, plná a intenzívní, vrstevnatá, minerálně-ovocná (ostružiny, černý rybíz), s tóny čaje, jitrocelového sirupu a bylinných extraktů, super sudem a medicinálními tóny „ala hašlerky“. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je úžasně šťavnaté, komplexní a harmonické, má plnější tělo, vyšší vyzrálé ovocné taniny, a dlouhou perzistenci. Víno na vrcholu, na kterém ještě pár let vydrží. Naslepo si ho snadno spletete s Bordeaux, nemá ani typické moravské rysy zemitosti, syrovosti a kořenitosti. Parádní kousek.

Vinařství Springer, SKALE, 2005 (foto 5a)
12 měsíců na bariku, 4000 lahví. Vůně je plnější, vyvážená a poměrně intenzívní, nazrálá a přitom zajímavě syrová, minerálně-ovocná (černý rybíz včetně listů), s dotekem sudu a tóny zemitosti, červené kapie a koření. Chuť dokonale navazuje. Víno je velmi dobře postavené, parádně šťavnaté a srovnané, působí mlaději, má střední až plnější tělo, vyšší ovocné taniny a dlouhou perzistenci. Geniální cuvée z Moravy. Takto si představuju víno, které naleju kamarádovi vinaři z Bordeaux.

Vinařství Springer, SKALE, 2004 (foto 5b)
12 měsíců na bariku, 3000 lahví. Vůně je vyzrálá, komplexní a elegantní, plná a vyvážená, minerálně-ovocná (černý rybíz, ostružiny), s animálními tóny, bylinnými extrakty, vanilkou, ušlechtilým dřevem a dotekem mintu. Chuť dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je krásně šťavnaté, komplexní a dokonale harmonické, s chuťovými vrstvami, plnějším tělem, vyššími vyzrálými ovocnými taniny, a dlouhou perzistencí. Velké víno, které se naslepo mezi Bordeaux víny ztratí a zároveň neztratí. Kdo ho nepil, nemůže si vytvořit obraz toho, jak skvělá vína se u nás dají udělat.

Závěr

Moc se mi líbí, jak má každé víno krapet jiný charakter. Ročníky 2008 a 2005 nezapírají moravský původ a přitom jsou komplexní a zábavné, ideální pro reprezentaci na mezinárodních soutěžích. 2007 je tenčí, ale je přirozená a výborně se pije. A 2006 a 2004 jsou tak vycizelované, že byste je na Moravě ani nehledali.

Co z toho vyplývá? Vlastně dvě věci. Že Pavel Springer z Bořetic boří mýty o tom, že na Moravě nejde udělat nadstandardní a konkurenceschopné červené víno (neřkuli postavené na Cabernetu). A za druhé, že jeho cena je naprosto odpovídající kvalitě vína. Jen je potřeba dát mu prostor vyzrát ve sklepě a připravit ho tak, aby nám nabídlo vše, co v sobě nese.

Autor článku: PLI