PF jako Pour Félicite Peter Franus?

Když jsem letos pořádal srovnávací degustaci špičkových kalifornských vín, vybral jsem do ní také Zinfandel od Petera Franuse. Na degustaci dorazil i jeden Američan, a když se podíval do degustačního listu, nahlas řekl: „Cože? Já Peterova vína nejsem schopen sehnat po celé Kalifornii a ty je máš tady na degustaci v Praze?“ Jeho slova vzbudila pozornost všech...

S víny Petera Franuse (foto 2) jsem se setkal na degustaci na americké ambasádě v Praze, kterou pořádala společnost Californian Wines, jež jeho vína dováží. Vzhledem k reakci američana na srovnávací degustaci kalifornských vín to musel být mistrovský kousek, dostat jeho vína do Prahy. Ale Peter si Prahu oblíbil, jednou za dva roky ji rád navštíví a přidává své postřehy během gastronomických večerů s jeho víny.

Peter vede butikové vinařství s roční produkcí cca 60.000 lahví a ve vinařském byznysu se pohybuje už od roku 1971. Jeho vína jsou v Kalifornii pojmem a zároveň nedostatkovým zbožím. Z bílých vín pracuje s odrůdami Sauvignon Blanc, Chenin Blanc, Albariño (!) a Chardonnay, z červených pak s Cabernetem Sauvignon, Merlotem, Cabernetem Franc, Mourvèdrem, Syrahem Grenache a... Zinfandelem.

Právě Zinfandel (a Sauvignon Blanc) jsou hlavním důvodem, proč jej milovníci kvalitních vín (nejen) v Americe milují. Jeho Zinfandely se totiž od konkurenčních nabušených vín odlišují elegancí, komplexností, a nebojím se říct i „evropskou“ rafinovaností. Totéž vlastně platí i o Sauvignonu, který naslepo klidně pošlete na Loiru.

A to je vlastně důvodem, proč jeho Sauvignon a dva ze tří jeho Zinfandelů (foto 4) představím detailněji...

Napa Valley Sauvignon Blanc 2016 (foto 2)
Peter říká, že se snaží o francouzský styl Sauvignonů z Loiry a jeho vína to beze zbytku potvrzují. Hrozny pro toto víno pocházejí z cca 20letých keřů z vinice v nejjižnější části Napa Valley, a Peter z nich dělá víno už od roku 1999. 80 % vinifikováno v nerezu, 20 % ve starých neutrálních sudech.

Vůně je aromatická a typicky „francouzsky“ sauvignonová, vyvážená, středně plná až plnější, intenzívní, minerálně-ovocná (angrešt, citrusy), s velmi jemným dotekem dřeva. Chuť na vůni dokonale navazuje, přidávají se bílé tropické plody (bílý meloun). Víno je velmi dobře postavené, akorát šťavnaté, přes svou mladost vyvážené, má střední až plnější tělo, a delší až dlouhou perzistenci s citrusově-hořčinkovým závěrem. Naslepo jej pošlete na Loiru, byť je trochu výraznější. Nádherný Sauvignon Blanc.

Peter Franus, Napa Valley Sauvignon Blanc, 2016
790 Kč   OBJEDNAT

 

Red Hills Zinfandel 2014 (foto 6)
Víno z apelace Lake County (leží severně od Napa Valley) z vinice položené 900 m. n. m., na níž se kdysi pěstoval Syrah, který je z 5 % obsažen i v tomto víně. Peter ale cítil, že je to poloha ideální pro Zinfandel a proto se rozhodl pro změnu... První sklizeň Zinfandelu proběhla v roce 2013. Jak název vína napovídá, půda je zde zbarvená do červena, což ukazuje na přítomnost železa, které dělá vína maskulinnějšími a svalnatějšími. Red Hills Zinfandel zraje 20 měsíců ve francouzských, amerických a slovanských sudech, z nichž je 20 % nových.

Vůně je plná a intenzívní, zpočátku syrová, později stále více elegantní, provázaná ve vrstvách, mladá a vyvážená, minerálně-ovocná (tmavé lesní plody), s citelnou kořenitostí, lehkou zemitostí a nasládlými podtóný ušlechtilého dřeva a vanilky. Chuť na vůni dokonale navazuje. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je krásně šťavnaté, zpočátku působí dost syrově, ale postupně se zpřístup a homogenizuje. Je chuťově vybalancované, v těle plnější, s výraznými vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí. Projevuje se jako chlapák; svalnatý, mladý a energický.

Peter Franus, Red Hills Zinfandel, 2014
850 Kč   OBJEDNAT

 

Brandlin Vineyard Zinfandel 2014 (foto 7)
Známá vinice Brandlin stojí na samém kvalitativním vrcholu apelace Mount Veeder. Leží v nadmořské výšce 360 metrů, je osázena 85letými keři a Peter Franus na ní produkuje vína už od roku 1991. Víno je cuvée Zinfandelu s 10 % směsi odrůd Charbono, Mourvèdre a Carignan, a zraje 17 měsíců výhradně ve francouzkých baricích, z nichž je cca třetina nových. Vyrábí se pouhých 11.000 lahví ročně.

Vůně je podmanivá, noblesní a „evropská“, plnější a poměrně intenzívní, lehounce nasládlá a dokonale vybalancovaná, minerálně-ovocná (tmavé lesní plody, citrusová linka), s jemnou kořenitostí, tóny sušených bylin a ušlechtilého dřeva. Chuť na vůni dokonale navazuje, jen s výraznější kořenitostí. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je úžasně šťavnaté, harmonické a chuťově vyvážené, má vyšší alkohol, který ale nijak nevystupuje, plnější tělo, vyšší vyzrálé ovocné taniny a dlouhou perzistenci. Je jako elegantní atletka, silná, vypracovaná, ale zároveň neuvěřitelně žensky přitažlivá.

Peter Franus, Brandlin Vineyard Zinfandel, 2014
1 250 Kč   OBJEDNAT

 

Závěr

Sauvignon je krásný kousek, hodně připomínající vína z Loiry, jen maličko plnější. Vůbec se nedivím, že jsou z něj Američané paf. Oba Zinfandely jsou hodně odlišné. První je plný a novosvětský, druhý naopak (až) evropsky elegantní.

TIP: Oba jsou druhý den po otevření podstatně spojitější, komplexnější a uhlazenější. To ukazuje nejen na jejich delší potenciál zrání, ale zároveň je i návodem, že otevření několik hodin dopředu váš zážitek z něj znásobí. Pohodové svátky. :-)

Autor článku: PLI