Savennières: Ta nej „méně známá“ vinařská oblast?

Častokrát jsem byl svědkem debat a různých argumentací, zda (a proč) je „nejlepší“ bílou odrůdou Riesling nebo Chardonnay. Vzduchem látala „esa“ typu potenciál, univerzálnost nebo afinita k sudu. Osobně mám rád vína obou odrůd a řadím k nim ještě jednu. Chenin Blanc. Neprovází ji takový obecný zájem jako výše jmenované, ale ve „správném“ terroir je magická.

Savennières

Ve světě poměrně známá a specifická oblast v regionu Anjou na řece Loiře ve Francii, typická svými suchými víny z odrůdy Chenin Blanc. Nachází se jihozápadně od města Angers a vyznačuje se výrazně minerálním složením půd založených na břidlici a pískovci. Pod Savennières spadají dvě sub-apelace: Coulée de Serrant, což je monopolní 7 ha vinice biodynamického mága Nicolase Jolyho a Roche-Aux-Moines. Místní vína jsou koncentrovaná a robustně strukturovaná, s vysokou kyselinkou a vysokým potenciálem zrání.

Chenin Blanc

Je společně s Rieslingem dost možná nejuniverzálnější (bílou) odrůdou na světě. Slouží jako základ pro výrobu šumivých, suchých až sladkých (i botrytických) vín, a v závislosti na teroir a filozofii vinaře umí dát skutečně velká vína (Loira/Francie plus pár příkladů z Jižní Afriky) nebo naopak průmyslová vína (většinou Nový svět), kterým se člověk bez uzardění vyhne.

Château de Varennes

Vinařství Château de Varennes majetkové spadá pod Vignobles Alain Château (založené v roce 2005) a jejich víno mě zaujalo na Master Class v rámci Le Salon des Vins de Loire, který se každoročně koná v Angers. Stylově jde o vína ne nepodobná mladým burgundským Chardonnay, přímá, spíše štíhlejší, s dlouhou perzistencí a větším potenciálem zrání.

Château de Varennes, Savennières, AOC, 2012 (foto 2a)
Vůně je intenzívní, plnější a vyvážená, minerálně-ovocná (citrusy, žluté plody, náznak tropických), s tóny vanilky. Chuť navazuje (citrusy, bílé broskve a bílý meloun, vanilka, sůl). Víno je velmi dobře postavené, úžasně šťavnaté a přes svou mladost srovnané, výborně strukturované, v těle plnější, s dlouhou perzistencí a potenciálem dalšího zrání. Krásný exemplář. Baví mě opravdu hodně a je až k nevíře, kolik parády může nabídnout víno za něco málo přes 4 stovky.

Château de Varennes, Savennières, AOC, 2010 (foto 2b)
V atributech velmi podobné předešlému, vůně jde ale spíše do ananasové šťávy s citrusy, s dotekem sudu. Chuť navazuje, přidává se minerální slanost. Víno je velmi dobře postavené, s výraznou šťavnatou kyselinkou, má přímý až striktní vyvážený projev, plnější tělo, dlouhou perzistenci a větší potenciál zrání. Není takl plné a chuťově bohaté jako předešlé, ale zase bude (ještě) delší dobu pozitivně nazrávat.

Château de Varennes, Savennières, AOC, 2007 (foto 3a)
Od vůně intenzívní, plnější a lehce nazrálé, minerálně-ovocné (broskve, peckovina, citrusy, mango), citelná slanost, jemná kouřovost a vanilka. Chuť navazuje, ale jde více do citrusů. Víno je velmi dobře postavené, výrazně šťavnaté, elegantní a vyvážené, v těle plnější, s dlouhou perzistencí. Jako desetileté je samozřejmě nejdál, po přípravě se dá užít už teď, ale za mě je to stále „na čekačku“. Vyplatí se to.

Domaine FL

Domaine FL (iniciály příjmení rodičů současného majitele, Philipa Fourniera, tedy Fournier a Longchamps) bylo založeno v roce 2007 spojením dvou sousedních vinařství v srdci Anjou. Od roku 2009 je plně organické. Hektarová výnosnost je extrémně nízká, což se projevuje na koncentraci a struktuře vín. Oproti vínům z vinařství Château de Varennes jsou jeho vína plnější a hlavně svalnatější.

Domaine FL, Savennières „Chamboureau“, AOC, 2010 (foto 3b)
Vůně je intenzívnější, středně plná a vyvážená, minerálně-ovocná (citrusy, limetková kůra, tropické plody) s dotekem medu. Chuť navazuje, přidává se jemná citrusová hořčinka. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté a vyvážené, v těle plnější, s pěknou texturou, dlouhou perzistencí a potenciálem dalšího zrání. Oproti 2010 Varennes znatelně svalnatější.

Domaine FL, Savennières „Chamboureau“, AOC, 2009 (foto 4a)
Ve vůni elegantní, intenzívní a plnější, minerálně-ovocné (žluté plody, citrusy), s citelnou slaností a vanilkou. Chuť navazuje, ale jde více do citrusů. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je úžasně šťavnaté a harmonické, v těle plnější, s jemnou texturou, dlouhou perzistencí a dalším potenciálem zrání. Vynikající komplexní víno, za mě vítěz degustace.

Domaine FL, Savennières „Chamboureau“, AOC, 2007 (foto 4b)
Ve vůni hodně intenzívní, plné a vyzrálé, vyvážené, s výrazným medem, jinak minerálně-ovocné (žluté a tropické plody, citrusy), s citelnou slaností a mléčným karamelem. Chuť navazuje, jde více do citrusů. Víno má pevnou a přesnou strukturu, jeportfoliu šťavnaté a vyvážené, přesto s jemným náznakem oxidativnosti, v těle plnější, s dlouhou perzistencí. Tipuji na větší propustnost korku a tím rychlejší vývoj. Víno ještě nějakou dobu vydrží, ale lepší už nebude.

Závěr

Savennières mě opět nezklamalo a potvrdilo vše, co se o jeho vínech dlouhodobě říká. Nejvíc mě bavilo Chamboureau 2009 od Domaine FL, následují 2012 a 2007 od Château de Varennes.

Kdybyste se chtěli přesvědčit na vlastních chuťových buňkách, obě vinařství má v portfoliu Alifea. Do budoucna se ale počítá pouze s dovozem Domaine FL, takže pár vín Château de Varennes už je jen v doprodeji.

Autor článku: PLI