Semillon z Hunter Valley: Rock se smyčci na pozadí

Do zlatava jdoucí bobule odrůdy Semillon mají svůj původ v jihozápadní Francii a ve spojení se Sauvignonem jsou základem pro suchá vína v Pessac-Léognan a hlavně sladká botrytická v Sauternes (Bordeaux). Tahle geniální odrůda se ale umí prezentovat i jinak než „jen“ mohutností, nižší kyselinkou a živnou půdou pro botrytídu. Tedy když na to má podmínky…

Semillon se mimo Francii vyskytuje velmi sporadicky. Popravdě, vlastně se není čemu divit. Pro své vlastnosti je i ve Francii vyhledávána spíše do kupáží s odrůdami s vyšší kyselinou (typicky Sauvignon Blanc), aby výsledné víno bylo zajímavé a hlavně zábavné.

Hunter Valley

Existuje ale místo, kde se vinifikuje samostatně (i jako Single Vineyard) a díky specifickým podmínkám nabízí vína, nad kterými se tají dech. To místo se jmenuje Hunter Valley a leží v New South Wales v Austrálii, zhruba 130 km severně od Sydney. Patří mezi nejznámější australské regiony a víno se tu díky evropským přistěhovalcům pěstuje už od počátku 19. století.

Jedná se o malé údolí s výrazně horkým klimatem kompenzovaným vysokou vlhkostí a odpolední podmračenou oblohou bránící přímému slunečnímu svitu. A také podprůměrnými srážkami během vegetačního období. Údolí je orámováno zarostlými kopci, vinice leží na hodně mírných svazích (foto 1).

Podloží je různorodé. Od břidlice, přes vápenec, písek až po Terra Rosa, což jsou hlinité jíly s vyšším obsahem železa (foto 2). Tyto podmínky jsou základem typického projevu místního Semillonu.

Jaký je místní Semillon

Suchý, na plech suchý. Tímto stylem ho tu dělají už od roku 1870. S relativně nízkým alkoholem (měl jsem 9 %, ale i 13 %), ovocný (do citrusů a žlutých plodů), s nádechem másla a lískových ořechů, s přibývajícím věkem se objevují tóny medu. Zajímavé je, že by člověk řekl, že zraje na sudu (tóny vanilky a mléčného karamelu), ale dělají ho tu výhradně v nerezu. Taky má parádní potenciál ke zrání. Myslím, že Semillony špičkových producentů mohou s přehledem zrát 20 a více let.

Hunter Valley Semillon u nás

Dostat se k Semillonu z Hunter Valley v Česku se mi podařilo, ale jsou to jen mikrostřípky. Kamarád si ho z Austrálie přivezl, svého času měli tři lahve ve Vinografu. Všechny vzorky ale byly mladé (rozuměj do pěti let) a drahé. Poměrně dost. V Austrálii stojí 20 až 100 AUD. Archivní možná i víc.

Moc jsem si přál něco staršího ochutnat. A pak je jiný kamarád z Austrálie dovezl. Ochutnali jsme dva z pěti, možná tří nej producentů v oblasti, jedno z vín bylo dokonce třináctileté:

Andrew Thomas, „Breamore“ Semillon Reserve, 2009 (foto 3)
Sedmiletý Semillon z vinice vysázené v roce 1969, má 11,2 % alkoholu. Od vůně je čistý a šťavnatý, minerálně-ovocný (citrusy, žluté plody), s citelnou slaností a jemnou animalitou jdoucí postupně do mechu a podhoubí. Chuť navazuje, přidávají se tropické plody a dotek mléčného karamelu. Víno má pevnou a přesnou strukturu, je šťavnaté, harmonické a vyvážené, v těle střední až plnější, a má velmi dlouhou perzistenci. Parádní představení.

Poole’s Rock, Semillon, 2003 (foto 4)
Ve vůni šťavnatý, poměrně plný a elegantní, minerálně-ovocný (citrusy, tropické plody), s dotekem petroleje (mate ryzlinkovostí) a mléčného karamelu. Chuť dokonale navazuje. Má pevnou a přesnou strukturu, je harmonický, lehce nazrálý, s plnějším tělem a extrémně dlouhou perzistencí. Objev. Vynikající víno, třináctiletý Semillon, který svádí. Blíží se své lahvové zralosti, ale má před sebou ještě dost času. Jo, a má hodně nadprůměrných 13,5 % alkoholu. V té struktuře se ale snadno skryjí.

Závěr

Každá z těch pár lahví Semillonu z Hunter Valley, kterou jsem měl možnost ochutnat, byla neskutečně zábavná. Asi jako nakřáplý rockový hlas ve spojení se smyčcovým orchestrem na pozadí. Není to laciné pití, ale je to prostě něco jiného. Vyvážené víno z nerezu s charakteristikou zrání na sudu. Zjednodušeně by se dalo říct, že tak trochu připomíná kupáž Ryzlinku a Chardonnay.

U nás se zatím moc nevyskytuje. Ale… Možná se blýská na lepší časy a přece jen ho sem někdo začne vozit.

Autor článku: PLI